QNB Finansbank, Tarıma 2 Milyar Liralık Kredi Sağladı

Geçtiğimiz günlerde TÜYAP 13. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı düzenlendi. Fuara QNB Finansbank Tarım Bankacılığı ve Gayrimenkul Projeleri Finansmanı Direktörü Hakan Çağlar’da katıldı. Katıldığı toplantıda tarım sektörü ve bankanın sektöre sağlamış olduğu destekler hakkında açıklamalarda bulundu. Günümüzde tarımın desteklenmesi ve ülkemiz için önemine vurgu yapıldı.

Hakan Çağlar açıklamalarında, ‘Tarım sektörüne her zaman çok güveniyoruz. Geleceğin üretim sektörü olduğuna inanıyoruz. Tarımın sonunun geleceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden Türkiye için son derece önemli bir ekonomik alan olduğunu söyleyebiliriz. Banka olarak her yıl tarım sektörüne verdiğimiz destekleri artırmaya devam ediyoruz. İlk 9 aylık dönemde bakıldığı zaman tarım sektörüne verdiğimiz desteğin 2 milyar liralık bir kredi desteği olduğunu gördük. Bundan sonraki dönemde de tarım sektörüne vermiş olduğumuz finansman desteğinin artarak devam edeceğini temenni ediyoruz’ dedi.

Çiftçilere Tarım Kart Verildi

Finansbank üreticiye ve çiftçiye sektörde destek vermek ve işlemleri için kolaylık sağlamak adına bir süre önce Tarım Kart uygulaması hayata geçirilmişti. Tarım Kart uygulaması hakkında konuşan Çağlar, ‘Kart hizmetimiz ile birlikte çiftçilere  çeşitli kolaylıklar sunuyoruz. Kartı olan çiftçiler ise ödemelerini sıkıştıkları zaman hasat tarihine kadar erteliyorlar. Tarım kartın yaygın hale gelmesi için şimdilerde çalışmalar yapıyoruz. Kısa süreli bir hedef olmayacak. Sürekliliği olan bir çalışma olmasını bekliyoruz. Şimdiye kadar 120 bin çiftçiye ulaştık. Bundan sonra bu rakamları artırmayı hedefliyoruz’ dedi.