→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

QNB Finansbank’ın Çocuklara Yönelik Yarışmasında Başvurular Başladı!

QNB Finansbank tarafından yürütülen Minik Eller Kod Yazıyor projesinde başvurular başladı.

QNB Finansbank’tan 20 Bin Çocuğa Kodlama Eğitimi

QNB Finansbank tarafından 2105 yılında hayata geçirilen ve devam eden Minik Eller Büyük Hayaller sosyal sorumluluk platformu kapsamındaki Minik Eller Kod Yazıyor projesinde çocuklara birçok konuda eğitimler veriliyor. Minik Eller Büyük Hayaller ile çocukların yaratıcı, yenilikçi, güvenilir, teknolojiye uyumlu, analitik düşünebilen, çözüm odaklı, farklı bakış açılarına sahip ve pozitif bireyler olarak gelişimlerine devam etmesi amaçlanıyor. Platformda kodlama, matematik, kültür, sanat alanlarında eğitimler veriliyor. QNB Finansbank 2015 yılından bu yana 20 binden fazla çocuğa ulaşarak kodlama eğitimi verdi. Minik Eller Büyük Hayaller bünyesindeki eğitimler 2019 yılında farklı bir projeyle devam edecek.

Minik Eller Kod Yazıyor Farklı Eğitimler Verecek

QNB Finansbank ile Habitat Derneği arasında 2019 yılının mart ayında bir işbirliği yapıldı. İşbirliği kapsamında Minik Eller Kod Yazıyor projesinde bu yıl CodyRoby ve Scratch eğitimleri verilmesi kararlaştırıldı. Proje kapsamında çocuklara MIT olarak kısaltılan Massachusetts Instute of Technology tarafından geliştirilen lisanslı kodlama eğitimi programı Scratch aracılığıyla eğitim verilecek. 8 saatlik kodlama eğitimine 2 saatlik CodyRoby eğitimi de dahil olacak. Eğitimlerde çocukların bilgisayar olmadan zekalarını ve el becerilerini kullanarak algoritmik düşünebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor. 6 saatlik Scratch eğitiminin amacı ise sanat ve kodlamanın birleştirilerek yaratıcı güçlerinin gelişimi olarak açıklanıyor.

Kodlama Eğitimleri 14 Şehirde Devam Ediyor

2019- Mart döneminden bu yana süren QNB Finansbank projesi ile 14 şehirde binden çok öğrenciye ulaşıldı. Bu yılın sonuna kadar 22 şehirde 3 bin öğrenciye ulaşılması planlanıyor. Yaz döneminde de devam edecek olan eğitimler Adana – Ankara – Adıyaman – Aydın – Antalya – Çanakkale – Erzurum – Elazığ – Eskişehir – İstanbul – Gaziantep – Isparta – İzmir – Kayseri – Kars – Kırklareli – Ordu – Mardin – Tekirdağ – Sinop – Trabzon – Uşak şehirlerinde veriliyor.

Bu Yarışma Türkiye’de İlk Defa Düzenleniyor

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi’nde ayrıca Türkiye’de ilk defa olmak üzere Scratch Cup adlı yarışma düzenlenecek. Yarışamaya 8 ile 14 yaş arasındaki çocuklar başvuru yapabiliyor. Minik Eller Kod Yazıyor yarışma başvuruları 30 Kasım 2019 tarihine kadar yapılabiliyor. Yarışma QNB Finansbank Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Kristal Kule’de düzenlenecek.


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı