QNB Finansbank’ın Küçükçiftlik Park Buluşması Gerçekleşti!

QNB Finansbank’ın Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Küçükçiftlik Park’ta çocuklarla buluştu.

QNB Finansbank Küçükçiftlik Park’taydı

QNB Finansbank tarafından Tales Matematik Müzesi’ne verilen sponsorluk desteğiyle hayata geçirilen Minik Eller Büyük Hayaller sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Küçükçiftlik Park’taki etkinliğe katıldı. Gezici TIR içinde bulunan 17 farklı matematik modülü ile birlikte Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde binlerce çocukla buluştu.

QNB Finansbank’ın Mink Eller Büyük Hayaller Projesi Sürüyor

QNB Finansbank tarafından bu etkinlik ile ilgili bir açıklama yapılarak bilgi verildi. Açıklamada Minik Eller Büyük Hayaller projesinin kurumsal bir sosyal sorumluluk projesi olduğu, amacının çocukların ve gençlerin geleceğin teknolojilerine hazırlanması olduğu, bu amaçla Tales Matematik Müzesi’nde matematik, kodlama, kültür, sanat gibi pek çok alanda eğitimler verildiği, QNB Finansbank’ın Aydın’daki Tales Matematik Müzesi’ne sponsor olduğu, bu sponsorluk sonucunda da Gezici TIR projesinin uygulamaya alındığı bildirildi. Müzede yer alan çeşitli araç ve gereçlerden yararlanılarak çocuklar eğitilmeye çalışılıyor. Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan QNB Finansbank’ın Tales Matematik Müzesi TIR’ı son olarak İstanbul’da Küçükçiftlik Park’taydı.

Çocuklar 17 Farklı Modülle Tanıştılar

Küçükçiftlik Park’taki Yaratıcı Çocuk Festivali’ne katılan Gezici TIR’ı ziyaret eden çocuklar top piramit, Pascal üçgeni, Mimar Sinan Köprüsü, perspektif, beşgen ayna, onluk yüzlük binlik düzeneği gibi 17 değişik modülle tanışma fırsatı buldular. Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı 2018 yılın eylül ayından beri Türkiye’nin pek çok şehrini dolaştı ve çocukların matematiğin eğlenceli dünyasıyla tanıştırdı.