QNB Finansbank’ta İki Farklı Görev Değişikliği Oldu!

QNB Finansbank tarafından yapılan açıklamada yeni atamalarla ilgili bilgi verildi.

QNB Finansbank Yeni Atamaları BDDK’ya Bildirecek

QNB Finansbank bünyesinde çeşitli görev değişiklikleri oldu. Bu değişiklikler Banka tarafından KAP kısa adıyla bilinen Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklamayla bildirildi. QNB Finansbank’ta Yönetim Kurulu Üyesi Abdula Mubarak N Alkhalifa istifa ettiğini haber verdi. İstifası QNB Finansbank yönetimi tarafından kabul edildi. Bu istifanın ardından Alkhalifa’dan boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine Yousef Mahmoud H N Al – Neama getirilmek istendi. Düzenlenen yönetim kurulu toplantısında bu yeni yerleştirmenin BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na haber verilmesi kararı alındı.

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi İstifa Etti

QNB Finansbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Banka’nın 28 Mayıs 2019 tarihinde düzenlediği Yönetim Kurulu toplantısında bazı kararların alındığından bahsedildi. Açıklamada QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi Abdulla Mubarak N Alkhalifa’nın sunduğu istifa dilekçesinin kabul edildiği, yeni Yönetim Kurulu Üyesi olarak Yousef Mahmoud H N Al – Neama’nın göreve getirilmesine karar verildiği bildirildi.

QNB Finansbank’ta İkinci Atamaya Karar Verildi

QNB Finansbank yönetiminde gerçekleşen tek görev değişikliği bu olmadı. Ayrıca Yönetim Kurulu’nun bir diğer üyesi Ali Rashid A A Al – Mohannadi de istifa etti. Mohannadi’nin yerine de Adel Ali M A Al – Malki’nin getirilmesi kararlaştırıldı. QNB Finansbank’ın 28 Mayıs 2019 tarihli toplantısında alınan bu kararlar iki farklı istifa ve ardından gelen yeni atamaları işaret etti. QNB Finansbank’ın KAP’a açıklamasında toplantıda alınan bahsi geçen kararların ve atamalarla ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na gereken bildirimlerin yapılacağı bilgisi de verildi.