QNB Finansbank’tan Enflasyona Endeksli Yeni Ürün!

QNB Finansbank tarafından enflasyona endeksi yeni mevduat hesabı ürünü uygulamaya alındı.

QNB Finansbank Birikimleri Enflasyona Karşı Koruyor

QNB Finansbank müşterilerinin birikimlerini güvence altına almak için yeni bir ürün hayata geçirildi. Uzun vadede yatırım yapmak isteyenler ve birikimlerine enflasyonun üzerinde kazanç elde etmek isteyenler için enflasyona endeksli mevduat hesabı ürünü QNB Finansbank tarafından hizmete sunuldu. Mevduat hesabı ürününün Türk Lirası cinsinden açılması gerekiyor. QNB Finansbank Enflasyona Endeksli Değişken Faizli TL Vadeli Mevduat Hesabı adındaki yeni ürün Banka’nın müşterilerine enflasyon oranlarının üzerinde faiz getirisi sağlıyor. Bu ürünle QNB Finansbank tarafından müşterilerinin birikimleri enflasyona karşı güvence altına alınmış oluyor.

Enflasyon Korumalı Hesap En Fazla 1 Yıl Vadeli Olacak

QNB Finansbank tarafından hayata geçirilen Enflasyona Endeksli Değişken Faizli TL Vadeli Mevduat Hesabı adı verilen üründe uygulanacak olan faiz oranları belirlendiği sırada Tüketici Fiyatları Endeksi’nde yer alan yıllık artışların daha üzerine QNB Finansbank tarafından belirlenen faiz oranı ilave edilecek. Elde edilecek oranla, hesabın açıldığı tarihte belirlenen oran karşılaştırılacak. Hangi oran daha fazlaysa müşterilere o oran üzerinden faiz ödenecek. TL vadeli mevduat hesabı en uzun 1 yıl vadeyle açılabilecek ve birikim sahiplerinin mevduatlarını enflasyona karşı korumayı amaçlayacak.

Enflasyonun Üzerinde Kazanç Elde Edilecek

QNB Finansbank’ın yeni ürünü olan ve artan enflasyon oranlarına karşı birikimleri koruyan Türk Lirası cinsinden mevduat hesabı ile müşteriler kendilerine taahhüt edilen faiz oranları ile vadenin başlangıç tarihinden itibaren faiz kazancı sağlayacaklar. Bu sayede tasarruflar enflasyonuna artmasından doğan kayıplara karşı korunmuş olacak ve enflasyonun üzerinde getiri sağlayacak.