Rusya Merkez Bankası Açıkladı! Faiz İndirimi Değerlendirilecek!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina yaptığı açıklamada bu ay düzenleyecekleri toplantıda faiz indirimini değerlendireceklerini söyledi.

Rusya Merkez Bankası 50 Baz Puan İndirimi Görüşecek

Rusya Merkez Bankası adına konuşan Başkan Elvira Nabiullina, Banka tarafından bu ay düzenlenecek olan toplantıda faiz indirimi konusunu ele alarak değerlendireceklerini söyledi. Elvira Nabiullina toplantıda görüşülecek konular arasında faiz indiriminin de olduğunu, Rusya Merkez Bankası tarafından faizlerde 50 baz puan indirim yapılması konusunun masaya yatırılacağını bildirdi. Rusya Merkez Bankası bu ayki toplantısını 26 Temmuz 2019 tarihinde yapacak. Rusya MB Başkanı Elvira Nabiullina tarafından daha önce Reuters Haber Ajansı’na yapılan bir açıklamada Rusya’da politika faizinin indirilmesinin planlandığı, ancak faiz indirimlerinin küçük adımlarla gerçekleştirileceği söylenmişti.

Faiz İndirimi Adım Adım Yapılacak

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina’nın faizlerde indirimi konu alan açıklaması dikkat çekti. Nabiullina 26 Temmuz 2019 tarihindeki Rusya Merkez Bankası’nın aylık olağan toplantısı ile ilgili bilgiler verdi. Rus Merkez Bankası Başkanı faiz indirimlerinin bu toplantıda ele alınacağını, 50 baz puanlık indirimin Rus MB yetkilileri tarafından görüşüleceğini haber verdi. Daha önce yaptığı açıklamada Banka’nın faizlerde indirim konusuna sıcak baktığının sinyallerini veren Elvira Nabiullina küçük adımlarla faiz indirimi yapılması ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmişti.

Elvira Nabiullina Bankacılık Kongresinde Konuştu

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Rusya’nın St. Petersburg kentinde her yıl düzenlenen bankacılık kongresinde konuştu. Nabiullina bu ay düzenleyecekleri olağan toplantıda faizlerde 50 puanlık indirim konusunu görüşeceklerinin bilgisini paylaştı.

Kapalı