Rusya Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina kripto para kullanımına karşı olduklarını açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Açıklaması Yaptı

Rusya Merkez Bankası tarafından kripto para kullanımı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Rusya MB Başkanı Elvira Nabiullina yaptığı açıklamada Rus ekonomik sisteminde kripto paraların kullanımına karşı olduklarını söyledi. Elvira Nabiullina, Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma’da yaptığı bir konuşmada bu açıklamayı yaptı. Nabiullina aynı konuşmada ayrıca Rusya ekonomisi ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde de bulundu. Rusya Merkez Bankası adına konuşan Başkan Elvira Nabiullina kripto paraların kullanımı hakkındaki açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Rusya MB’nin Rezerv Hedefi 500 Milyar Dolar

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina ülkenin sahip olduğu altın rezervlerinin ve döviz rezervlerinin 2018 yılında 433 milyar dolarlık düzeyden 469 milyar dolara yükseldiğini belirtti. Nabiullina, ekonomik kurallara bağlı olarak Rusya Merkez Bankası’nın rezervleri toplamının 1 Mayıs 2019 tarihi itibariyle 491 milyar dolara çıktığını, esas hedeflerinin 500 milyar rezervler toplamını 500 milyar dolara yükseltmek olduğunu, bu rakamın her türlü dış riskle başa çıkabilecek bir düzey olduğunu da söyledi.

Kripto Para Kullanımı İhtimaller Dahilinde Görmüyoruz

Rus Merkez Bankası Başkanı Nabiullina, kripto para birimlerinin ülkede kullanımı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Elvira Nabiullina, kripto para olarak adlandırılan sanal paraların Rusya ekonomik sistemi içine dahil olmasını ve kullanımını istemediklerini, buna genel olarak karşı olduklarını, sanal para birimlerinin mali araçların yerine kullanılmasını ihtimaller dahilinde bile görmediklerini ifade etti. Bir süre önce Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov tarafından yapılan açıklamada kripto paraların devletin kontrolünde sağlanması ve kullanılması gerektiği söylenmişti.

Etiketler
Başa dön tuşu