rusyanin-altin-ve-doviz-rezervleri-artmaya-devam-ediyor

Rusya’nın Altın ve Döviz Rezervleri Artmaya Devam Ediyor!

Rusya Merkez Bankası’nın verilerinden döviz ve altın rezervlerinin 1 haftada 2.9 milyar dolar arttığı öğrenildi.

Rusya Merkez Bankası Rezervlerini Açıkladı

CBR olarak kısaltılan Rusya Merkez Bankası rezervleri ile ilgili bilgileri paylaştı. Rusya MB’nin verilerinde ülkedeki altın rezervleri ve döviz rezervlerini 1 haftalık süreçte 2.9 milyar dolar artış kaydettiği öğrenildi. Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada bir önceki hafta 491.8 milyar dolar ola toplam rezervlerin geçtiğimiz hafta 494.4 milyar dolara çıktığı söylendi.

Rusya MB’nin 2018 Yılı Sonunda Rezervleri Ne Kadardı?

Rusya’nın altın rezervleri ve döviz rezervleri toplamı 2018 yılının sonunda 466.9 milyar dolar düzeyindeydi. Rusya Merkez Bankası’nın rezervleri toplamının 2019 – Nisan ayının sonunda 491.1 milyar dolar olduğu, bu rakamın 401.1 milyar dolarlık bölümünü döviz rezervlerinin, 90.01 dolarlık bölümünün de altın rezervlerinin oluşturduğu bildirildi. Rusya Merkez Bankası’nın altın ve döviz rezervleri 2008 yılının ağustos ayında 598.1 milyar dolara ulaşarak tarihi zirve rakamını yakalamıştı. Banka’nın döviz ve altın rezervleri 1999 yılı nisan ayında 10.8 milyar dolarla dip seviyeyi gömüştü.

Rezervler Haftalık 2.9 Milyar Dolar Arttı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada Banka’nın toplam rezervleri, bunların içinde döviz ve altın rezervlerinin ne kadar olduğu gibi bilgiler paylaşıldı. Bu açıklamadan Rus Merkez Bankası’nın bir önceki hafta rezervleri toplamının 491.8 milyar dolar olan rezervlerinde artış olduğu öğrenildi. Geçen hafta Rus MB’nin rezervleri toplamı 494.4 milyar dolara kadar çıktı. Bu rakamlar haftalık 2.9 milyar dolarlık bir artışı işaret etti.