Sberbank ile Mc Donald’s Ortak Hizmet Verecek!

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Vedyahin tarafından yapılan açıklamada Mc Donald’s ile ortak hizmet noktaları açılacağı bildirildi.

Sberbank – Mc Donald’s İşbirliği Başlayacak

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Vedyahin, fast food noktalarının organize edileceği Sberbank şubelerinin açılacağını söyledi. Bu sayede Sberbank ve Mc Donald’s daha çok müşteri potansiyeline sahip olacak. Bilgi teknolojilerinin gösterdiği gelişimle beraber perakende banka şubelerindeki müşteri sayısında azalmalar gözlemleniyor. Sberbank’ın müşteri sayısında da gelecek 5 yıllık dönemde üçte bir oranında azalma olması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan iyileştirme çalışmalarında Mc Donald’s ile işbirliği yapılarak ortak hizmet noktaları oluşturulacak.

Sberbank CEO’su Açıklamıştı

Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı German Gref tarafından yapılan açıklamada da şube ağının bütün ekoloji sisteminin bütün ürünlerinin satışta olacağı perakende süpermarketlere dönüştürülmesi ile ilgili planlarının olduğu bildirildi. Sberbank’ın 5 yıl içinde azalacağı tahmin edilen müşteri sayısına önlem amacıyla geliştirilen planda MC Donald’s ile işbirliği yapılacak.

Sberbank ile Mc Donald’s Görüşmelere Devam Ediyor

Edinilen bilgilere göre Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank ile ABD’li fast food zinciri Mc Donald’s şu aşamada tüketicilerin taleplerinin analizine elveren sistemlerin hayata geçirilmesi gibi detaylar üzerinde görüşmeler yapıyorlar.  Sberbank ve Mc Donald’s arasındaki görüşmelerde işbirliğinin daha da güçlenmesi için oluşturulacak stratejiler belirleniyor.

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Vedyahin yaptığı açıklamada Banka olarak Mc Donald’s ile ortak hizmet noktaları oluşturulması konusunda bir işbirliği yapacaklarının bilgisini paylaştı.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı