Sberbank Olimpiyat Stadına 616 Milyon Dolar Krediyi Onayladı!

Sberbank tarafından Moskova’daki Olimpiyat Stadı’nın yenilenmesi için 616 milyon dolar kredi sağlanacak.

Sberbank Rus Şirketine 10 Yıl Vadeli Krediyi Onayladı

Rus devlet bankası Sberbank tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Olimpiyat Stadı’nın yenileme çalışmalarını kapsayan projeye kredi sağlanacak. Sberbank, Olimpiyat Stadı’na sağlayacağı 616 milyon dolarlık krediyi onayladı. Moskova’daki Olimpiyat Spor Kompleksi, Sberbank’ın kredisi ile yenilenecek. Stadın yenilenmesi projesi Rusya’daki Kievskaya Ploşad adlı firma tarafından yürütülüyor. Rus devlet bankası bu firmaya 616 milyon dolar kredi verecek. Olimpiyat Spor Kompleksi’nin yenileme çalışmalarında kullanılacak ola bu kredi 10 yıl vadeli ve 39 milyar ruble olarak Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank tarafından kullandırılacak.

Avrupa’nın En Büyük Spor Kompleksi Olacak

Rusya’da bulunan Olimpiyat Stadı’nın yenilenmesi için Sberbank’ın sağladığı 39 milyar ruble yani 616 milyon dolarlık kredi 10 yılda geri ödenecek. Proje tamamlandığında stadın Avrupa’da bulunan en büyük eğlence ve spor kompleksi olması planlanıyor. Olimpiyat Spor Kompleksi projesinin BAE yani Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Dubai Mall ile Singapur’da yer alan Paragon adlı alışveriş merkezlerinin de projelerini tasarlayan Singapurlu firma DP Architests tarafından hazırlandığı da verilen bilgiler arasında yer aldı.

Sberbank Kredi Anlaşmasını Onayladı

Rusya – Moskova’da bulunan Olimpiyat Spor Kompleksi 1 Ocak 2019 tarihinde ziyaretçi girişine kapatıldı. Yenileme çalışmalarının 2020 yılında tamamlanmasının düşünüldüğü bildirildi. Rus Sberbank tarafından komplekse sağlanacak olan 616 milyon dolarlık kredi inşaatın yenilenmesi için kullanılacak. Sberbank 10 yıl vadeli bu kredi anlaşmasına onay verdi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı