a

SEC'den Yeni FinTech Portalı!

SEC'den Yeni FinTech Portalı!
0

BEĞENDİM

Özel sektör ve FinTech, Blockchain ve yapay zeka türündeki gelişmekte olan teknolojiler üstüne direkt iletişim kurmak isteyen SEC tarafından yeni bir portal açıldı. Fintech Hub veya FinHub olarak da nitelendirilen söz konusu platform, SEC’in halihazırdaki hizmetlerine bir kanal üstünden erişebilmesini sağlamayı hedefliyor. 

Bahsi geçen yeni portalın SEC’in Dijital Finansman Bölümü yöneticilerinden Valeria A. Szczepanik tarafından yönetileceği ifade edilirken, gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaşan Szczepanik, seneler boyunca gerçekleştirmiş oldukları işlerin yeni bir merkez ile bir araya getirileceğinden bahsetti. 

SEC tarafından başlatılan bu girişimin arkasında bilgi paylaşımının haricinde çeşitli sebeplerde yer alıyor. Son bir senelik zaman dilimi içerisinde SEC tarafından açılan kamuya açık dava sayılarının artış gösterdiği bilinirken, SEC’in bu yöntem ile potansiyel yatırımcılar ve Blockchain geliştiricilerini eğitmeyi planladığı dile getiriliyor. 

SEC’in Dava Sayısı Azalacak

Yeni portalın, bilinçlendirme mekanizması olarak çalışacağı belirtilirken, regülasyonlara aykırı girişim ve projlerin oluşmasının bu portal ile önleneceği belirtiliyor. Bu durum ise SEC’in açmak zorunda kaldığı ihlal davası sayısının düşeceğine işaret ediyor. 

Yeni platformun özellikle dağıtık defter teknolojileri gibi alanlarda proje geliştirenlere katkıda bulunmasını öngördüklerine vurgu yapan Szczepanik, söz konusu alan haricinde yapay zeka gibi hızlı gelişme gösteren fakat yasal mevzuata tabi konularda çalışma yapanlara da erişeceklerini belirtiyor. 

Öte yandan SEC tarafından yeni portal ile birlikte ikinci Fintech forumunun yapılacağı da duyuruldu. 2019 senesinde düzenlenmesi planlanan organizasyonun ana temasının Blockchain ve dağıtık defter teknolojileri olacağı bildiriliyor. 
 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.