Şekerbank Eski Genel Müdürü Servet Taze’nin Yeni Görevi Belli Oldu mu?

Şekerbank Genel Müdürlüğü’nden ayrılan Servet Taze’nin yeni görevinin belli olduğu iddia edildi.

Servet Taze T – Bank Genel Müdürü mü Oluyor?

1 Nisan 2019 tarihinde bir süredir yürüttüğü Şekerbank Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan usta bankacı Servet Taze’nin yeni adresi belli olduğu iddia edildi. Bazı kaynaklar Servet Taze’nin yeni görev yerinin T – Bank olacağını haber verdiler. 49 yaşındaki Servet Taze’nin T – Bank Genel Müdürü olacağı konuşuluyor. Bir diğer iddia ise T – Bank eski genel müdürü olan Dinçer Alpman’ın da Turkish Bank’da çalışma yolunda olduğu şeklinde dikkat çekiyor. Dinçer Alpman’ın Turkish Bank Yönetim Kurulu üyesi olarak göreve başlayacağı konuşulanlar arasında yer alıyor.

Servet Taze Kimdir?

Türkiye’de ve yurtdışında bankacılık alanında önemli görev ve deneyimlere imza atan Servet Taze, Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun…  İş yaşamına 1992 yılında Koçbank’da Management Trainee olarak giriş yaptı. Taze, 1995 yılında Finansbank Holland NV bünyesindeki Amsterdam ofisinde çalışmaya başladı, aynı bankanın Almanya, İsviçre, Ukrayna, Rusya ve Romanya organizasyonlarında görev aldı. 1999 yılında Amsterdam Merkez Şube Müdürü oldu, 2001 yılında da Finansbank Adana Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Aynı yıl Çukurova Bölge Müdürlüğü’ne terfi etti. Servet Taze 2004 – 2006 yıllarını kapsayan dönemde Finansbank İstanbul Kurumsal Merkez Müdürü olurken, 2006 yılında Oyak Bank’a Kurumsal Bankacılıktan Sorumlu Grup Başkanı olarak göreve başladı. 2008 – 2013 yılları arasında ING Bank’ta çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Servet Taze, 2013 yılında Turkish Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2016 yılında da Şekerbank Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. Servet Taze evli ve 2 çok babası.