Şekerbank Esnafın ve Çiftçinin Borçlarını Erteliyor!

Şekerbank geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleşen hortum ve fırtına felaketinden etkilenen esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor.

Şekerbank’tan Afetzedelere Büyük Destek

Şekerbank tarafından Antalya’da gerçekleşen fırtına ve hortum felaketinden etkilenen çiftçiler ve esnaf ile ilgili büyük bir adım atıldı. Şekerbank felaketten etkilenen bu gruplardaki müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyeceğini açıkladı. Banka’nın verdiği bu destek esnafın kredi taksitleri 6 ay ertelenecek. Çiftçilerin bankaya olan ödemeleri de gelecek hasat zamanına ötelenecek. Şekerbank borç erteleme uygulamasından Antalya’daki şubelere bağlı olan ve felaketten maddi zarar gören bütün müşterileri yararlanabilecekler. Afetten zarar gören çiftçiler ve esnaflar bahsi geçen kredi borcu erteleme desteğinden yararlanabilmek için hasar tespit raporları ile beraber Şekerbank şubelerine giderek başvuru yapabilecekler.

Müşterilerimizin Kötü Günlerinde de Yanlarındayız

Şekerbank tarafından alınan borç erteleme uygulaması kararı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Erdal Erdem afetten zarar gören müşterilerine sundukları bu imkandan bahsetti. Erdal Erdem, Şekerbank olarak 65 yıldan beri müşterilerinin sadece iyi günlerinde değil, zor ve sıkıntılı günlerinde de yanlarında olduklarını, Antalya’da meydana gelen fırtına ve hortumdan çok sayıda esnafın ve çiftçinin zarar gördüğünü, yaşanan bu zorluklarının daha kolay telafi edilebilmesi için Şekerbank olarak ellerinden geleni yapacaklarını, bu afetin kendilerini çok üzdüğünü, bütün Antalya halkının acılarını paylaştıklarını söyledi.

Şekerbank kredi borcu erteleme fırsatından yararlanan esnafın borcu 6 ay sonra ödenmek üzere erteleniyor. Çiftçiler ise Şekerbank kredi borçlarını bir sonraki hasat zamanında ödemeye başlayabiliyorlar. Bu imkandan yararlanmak için hasar tespit raporu ile birlikte Antalya’daki Şekerbank şubelerine başvuru yapmak yeterli oluyor.