Şekerbank Genel Müdürü Erdal Erdem Oldu!

Şekerbank’ta 1 Nisan 2019’dan bu yana GM Vekili olarak görev yapan Erdal Erdem’in asaleten ataması yapıldı.

GM Vekili Erdal Erdem Asaleten Atandı

Şekerbank Genel Müdürlüğü görevine Erdal Erdem getirildi. 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana Şekerbank T.A.Ş’de Genel Müdür Vekili olarak görevde bulunan Erdal Erdem, Yönetim Kurulu kararı ile asaleten atandı. Erdem’in Şekerbank GM olarak göreve getirilmesi kararı BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayından sonra alındı. Erdal Erdem bundan sonraki süreçte Şekerbank Genel Müdürü olarak görev yapacak.

Erdal Erdem Kimdir?

Erdal Erdem, 25 yıldır bankacılık sektöründe üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. İş hayatına 1995 yılında Family finans Kurumu’nda başlayan Erdal Erdem, 2014 yılına kadar Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Kredi Komitesi Üyeliği, Ziraat Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ziraat Bankası Moskova CJSC Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevler aldı. Erdem, 2014 yılının mart ayında görev değişikliği yaşadı ve Halk Bankası Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2017 yılına kadar bu göreve kalan Erdem, aynı zamanda Halk Faktoring Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Halkbank Belgrad Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 2017 yılının kasım ayında Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak ataması gerçekleşti.

Erdal Erdem Şekerbank GM Oldu

Şekerbank stratejik hedefleri arasında olan esnaflar, mikro işletmeler ve KOBİ’lerin yönetiminden sorumlu olarak görev yapan Erdal Erdem, ayrıca Şeker Faktoring’de Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı. 1 Nisan’dan bu yana GM Vekili olarak çalışan Erdal Erdem asaleten atanarak Genel Müdürlük görevine getirildi.