Şekerbank’ta Yeni Genel Müdür Yardımcısı Ataması Yapıldı

Uzun yıllardır Şeker Leasing Genel Müdürlüğü görevine devam eden Burak Latif Latifoğlu görevinden ayrılmıştı. Bu ay sonu yapılan yeni bir atama sonrasında Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı’na atamasının gerçekleştirildiği açıklandı.

Şekerbank Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir açıklama sonrasında Genel Müdür Yardımcılığı düzeyinde yeni bir atama yapıldı. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama gönderildi. Bu karara göre Şekerbank Yönetim Kurulu tarafından 8 Ekim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere alınan karar neticesinde Burak Latif Latifoğlu Genel Müdür Yardımcısı olarak belirlendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun bu atamayı onaylaması bekleniyor. Beklenen onayın gelmesinin ardından yeni görevine başlayacağı öğrenildi. Şeker Leasing Genel Müdürü olarak görev yapan Burak Latif Latifoğlu en son 30 Eylül tarihinde bu görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

Burak Latif Latifoğlu Kimdir?

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olan Burak Latif Latifoğlu 2005 yılında İdari Yargı Hakimi olarak göreve başladı. Bir süre sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na geçiş yaptı. 2006 yılında Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu görevi yükselerek 2017 yılında tamamladı.

Tüm bu süreç devam ederken Türkiye’de ve yurtdışında çok sayıda banka ve banka dışı finansal kurumlarda denetim görevini üstlendi. 2017 ile 2018 yılları arasında Şeker Finansal Kiralama şirketi üzerine hem yönetim kurulu üyeliği hem de Genel Müdürlük görevlerini sürdürdü.

Kapalı