Societe Generale’in 3. Çeyrek Karı Düştü!

2019 yılının 3. Çeyreğinde yapılan değerlendirmeler sonrasında Societe Generale Bank kar oranlarını açıkladı. Kar oranlarının açıklanmasının ardından beklentilerin hafif de olsa altında kaldığı belirlendi. Banka tarafından 854 milyon Euro kar açıklandığı belirtildi.

Societe Generale, 3. Çeyrek döneminde bakıldığı zaman zayıf yatırım bankacılığı alanında gelirlerin etkisine dayanarak, uzman görüşlerinin altında kaldığı ifade edildi. Beklentilerin altında gerçekleşen rakam ise 854 milyon Euro olarak belirlendi. Analistler yapmış oldukları değerlendirmeler sonrasında tahminlerinde bankanın 863,2 milyon Euro net kar elde etmesi bekleniyordu.

Fransız bankası olan Societe Generale Bank 2. Çeyrek değerlendirmelerinde 1.05 milyar Euro net kar elde etmişti. Kar oranlarının düşmesi dikkat çekerken, bu yıl toplam kar oranları ile geçen yılın kar oranları karşılaştırıldı. Geçtiğimiz yıl banka toplam 6.53 milyar Euro kar açıklarken bu yıl kar oranının 5.98 milyar Euro’ya kadar düştüğü belirlendi.

Societe Generale Bank Hakkında

Societe Generale Bank, Türkiye’de de şube açmış olan yabancı sermayeli bir bankadır. Köklü bir banka olan Societe Bank, 1990 yılından bu yana Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. Fransa’nın Başkenti olan Paris merkezli olan bir bankadır.

Küresel çapta faaliyetlerine devam eden bankanın güçlü bir sermayeye sahip olduğu biliniyor. Ülkemizde de bir şubesi bulunan Societe Generale Bank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyetlerini sürdürüyor.

Kapalı