Takasbank Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı!

Takasbank Genel Müdürü Mahmut Kayacık’ın görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Mahmut Kayacık Görevden Ayrıldı

Takasbank üst düzey yönetiminde bir ayrılık yaşandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kayacık görevinden ayrıldı. Evli ve 3 çocuk babası olan Mahmut Kayacık 2016 yılı nisan ayından bu yana Takasbank’ta Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu üyeliğini yürütüyordu.

Mahmut Kayacık Kimdir?

1976 yılında Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde doğan Mahmut Kayacık, 1994 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden dereceyle mezun oldu. Lisans eğitimine Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden Kayacık, 199 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İktisat alanında alan Mahmut Kayacık, bitirme tezini Opsiyon Piyasası ve Opsiyon Piyasasının Hedging Amaçlı Kullanımı konusunda hazırladı.

Doktora Çalışmalarına Halen Devam Ediyor

Mahmut Kayacık doktora çalışmalarına halen Medipol Üniversitesi Bankacılık ve Finans Ana Bilim Dalı’nda sürdürüyor. Çalışma hayatına 1999 – 2002 yıllarını kapsayan dönemde Taç Yatırım Ortaklığı bünyesinde Finansal Analist pozisyonunda başladı. 2003 yılında Yıldız Holding çatısı altına girdi ve sermaye piyasalarına yönelik faaliyetler yürüttü. Fonlar, portföy yönetimi, kurumsal finansman gibi alanlarda çalışan Mahmut Kayacık şirketlerin büyük ve önemli halka arzlarında, birleşmelerinde ve satın almalarında liderlik görevi de üstlendi. 2012 – 2013 yıllarında INSEAD kapsamındaki Üst Düzey Yöneticilik Sertifika Programı’nı başarıyla tamamladı. Mahmut Kayacık halen ELİDAŞ yani Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ.’de Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütüyor. Kayacık, Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2016 yılında göreve gelmişti.