Taşıt Kredisi Kampanyasına Yeni Bankalar Eklendi!

08.11.2019
A+
A-
Taşıt Kredisi Kampanyasına Yeni Bankalar Eklendi!

Taşıt kredisi kampanyası büyük ses getirmişti. Yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasında uygulanan faiz oranı için bazı bankalar harekete geçmiş ve bazı araç firmaları ile kendi aralarında iş birliği gerçekleştirmişlerdi. Bunun üzerine üç kamu bankasının daha kampanyaya dahil olduğu açıklandı.

Yeni düzenlemelerin ardından Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Bank tarafından yerli otomotiv sektörünün desteklenmesi ve yerli üretimin artırılması için çalışmalar gerçekleştirilecek. Bu çalışmalar çerçevesinde müşteriler için 60 ay vadeli olmak koşulu ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek. Bu kredilerin faizi ise yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasında değişiklik gösterecek.

3 Kamu Bankası Harekete Geçti

Kampanyanın desteklenmesi ve yaygınlaştırılması için 3 kamu katılımım bankası iş birliğine gitti. Türkiye’de üretim yapan araç firmaları ile yeni bir anlaşma gerçekleştirildi. Anlaşma çerçevesinde fiyatı 50 bin lira ile 120 bin lira arasında değişen, sıfır kilometre araçlar için 12 ay ile 60 ay vade arasında yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasında faiz uygulanmasına karar verildi. Bununla birlikte fiyatı 72 bin lira ile 500 bin lira arasında değişiklik gösteren yine sıfır kilometre araçlarda 12 ile 60 ay vadeli şekilde satın alınabilecek. Bu araçlar için de yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasında bir faiz uygulamasının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Anlaşmalı otomobil firmaları ise Fiat, Honda, Renault, Ford, Hyundai, Mais, Toyota, BMC, Ford Otosan, Gaz Grup, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar ve Temsa olarak belirlendi. Geçtiğimiz aylarda Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, yerli üretimi desteklemek ve otomotiv sektörünü hareketlendirmek için kampanya başlatmıştı. Yeni bankaların katılımı ile birlikte kampanyanın 31 Aralık tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.