TBB’den Önemli Uyarı! Dolandırıcılara Dikkat!

TBB tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar yapılan dolandırıcılık amaçlı telefon aramalarına karşı uyarıldı.

Vatandaşlar Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyarıldı

TBB kısa adlı Türkiye Bankalar Birliği vatandaşları uyarı niteliğinde bir açıklama yaptı. TBB uyarısında Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin adı kullanılarak vatandaşların dolandırıcılık amaçlı arandığını, bu aramalara kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini, vatandaşların herhangi bir zor durumla karşı karşıya kalmaması için kişisel bilgilerini hiç kimseyle paylaşmaması gerektiğini belirtti. Türkiye Bankalar Birliği tarafından TBB Risk Merkezi’nin adının kullanılması şeklinde yapılan dolandırıcılıklara karşı bir uyarı açıklaması yapıldı.

TBB Risk Merkezi Raporu E – Devlet’ten Alınır

Türkiye Bankalar Birliği’nin açıklamasında son dönemlerde bazı dolandırıcıların telefon yoluyla vatandaşlara ulaştığını, kendilerini TBB Risk Merkezi çalışanı olarak tanıttıklarını, Risk Merkezi Raporu sağlamak için kargo ücreti, evrak ücreti, para iadesi gibi konularda para toplanmaya çalışıldığını, bu gibi dolandırıcılık işlemleri ile ilgili kendilerine pek çok ihbar geldiğini söyledi. TBB vatandaşların bunun gibi dolandırıcılık amaçlı aramalara karşı bir açıklama yaparak vatandaşları bilgilendirme gereği duyduğunu da belirtti. Türkiye Bankaları Birliği’nin yeni hizmeti olan Risk Merkezi Raporu’nun E – Devlet Kapısı üzerinden alınabildiğini de hatırlattı.

TBB Risk Merkezi Raporu Ücretsiz Alınır

TBB’nin açıklamasında Risk Merkezi Raporu almak isteyen kişilerin bunu sadece E- Devlet’ten temin edebileceğini, turkiye.gov.tr adresine girerek ya da riskmerkezi.org internet adresinden detaylar açıklandığı şekilde alınabildiğini, vatandaşların bu raporu edinmelerinin ücretsiz olduğunu, her vatandaşın he ay 1 adet Risk Merkezi Raporu alma hakkının olduğunu da belirtti.

Kapalı