TCMB’nin Rezervleri Toplamı 99 Milyar Dolara Yaklaştı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın rezervleri 1 milyar 630 milyon dolar artarak 99 milyar dolara yaklaştı.

Merkez Bankası’nın Rezervleri 1 Haftada 1 Milyar 630 Milyon Dolar Arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinin 12 Temmuz 2019 tarihinin son gün olduğu haftada 1 milyar 630 milyon dolar artış kaydettiği öğrenildi. Merkez Bankası tarafından her hafta düzenli olarak açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri bülteninde yer alan bilgilere göre TCMB’nin rezervleri 12 Temmuz haftasında kaydedilen artıştan sonra 98 milyar 878 milyon dolara yükseldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri ve altın rezervleri ile ilgili güncel bilgiler de haftalık bültende yer aldı.

Merkez Bankası’nın Brüt Döviz Rezervleri Arttı

Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri bahsi geçen haftada 1 milyar 559 milyon dolarlık bir artış kaydetti. TCMB’nin brüt döviz rezervleri geçen hafta 75 milyar 683 milyon dolara ulaştı. Bir önceki hafta açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri bülteninde Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri 74 milyar 124 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

TCMB’nin Altın Rezervleri 71 Milyon Dolar Arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan güncel verilerden altın rezervlerinin de yükseldiği öğrenildi. TCMB’nin altın rezervleri toplam 12 Temmuz 2019 tarihi ile biten haftada 71 milyon dolarlık artışla dikkat çekti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesindeki altınların toplamı geçtiğimiz hafta 23 milyar 195 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Bir önceki hafta Merkez Bankası’nın altın rezervleri 23 milyar 124 milyon dolar olarak bildirilmişti. TCMB’nin toplam rezervleri; altın rezervleri ve brüt döviz rezervlerindeki artışlarla toplamda 98 milyar 878 milyon dolara yükselmiş oldu.

Başa dön tuşu
Kapalı