TEB Genel Müdüründen Güven Açıklaması Geldi!

Türk Ekonomi Bankası geçtiğimiz günlerde, hedefledikleri doğrultusunda 400 milyon dolar karşılığında bir sendikasyon kredisi imzalamıştı. Bu kredi anlaşmasının, ABD, Kanada, AB, Ortadoğu, ve Asya ülkelerinde bulunan önemli sayılabilecek 22 bankanın katılımı ile gerçekleştiği ifade edildi. 367 gün vadeli olmak şartıyla, 306 milyon Euro ve  61.5 milyon ABD doları olmak üzere sağlanan kredinin, ihracat alanında kullanılması amaçlanıyor. İmzalanan yeni sendikasyon kredisinin aynı şekilde ekonomiye de katkı sağlaması bekleniyor.

TEB Genel Müdürü Açıklama Yaptı

Sendikasyon kredisi anlaşması hakkında konuşan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici önemli açıklamalarda bulundu. Leblebici, ‘Uluslararası yatırımcılara bakıldığı zaman Türk Ekonomi Bankası’nın göstermiş olduğu başarılı performansa ve Türk ekonomisine duyulan güveni bir kez daha kanıtlamış olduk’ ifadelerini kullandı.

Bundan sonraki dönemde de TEB’in, ihracat finansmanına odaklanacağını ifade etti. Türkiye genelinde güçlü bankacılık sisteminin olduğunu ancak imzalanan sendikasyon kredisi ile birlikte bu durumun bir kez daha ortaya çıktığı ifade edilmiş oldu. Leblebici değerlendirmelerine devam ederken ‘Türkiye her anlamda güçlü bir ülkedir. Finansal anlamda büyümeyi sağlamak için insan gücü, bilgi birikimi ve teknolojik pek çok kaynağa sahip olduğumuzu biliyoruz. Bu süreç içerisinde uluslararası piyasalardaki itibarımızı korumaya ve hatta daha güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu itibarımızı kullanarak sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attık. Geçmişten günümüze kadar gelmiş güçlü bankacılık deneyimimizi kullanmaya devam edeceğiz’ dedi. Yapılan anlaşmanın, uluslararası piyasalarda bankaya olan güveni kanıtladığı bir kez daha vurgulanmış oldu.

 

Kapalı