TEB İlkokul Çocuklarına Verdiği Eğitimlere Devam Ediyor!

TEB Minik Maker’lar İş Başında projesiyle 10 farklı şehri ziyaret ederek çocuklara eğitim verdi.

TEB Minik Maker’lar Projesinin İlk Etabı Tamamlandı

TEB kısa adıyla bilinen Türk Ekonomi Bankası tarafından tasarlanan Minik Maker’lar İş Başında adlı proje ile 10 değişik şehirdeki devlet okulları ziyaret edildi ve 8 ile 12 yaşındaki ilkokul çocuklarına maker eğitimi verildi. Türk Ekonomi Bankası tarafından bu eğitimler ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada TEB’in çocukların teknolojiye e inovasyona meraklı olduğundan, çocukların bu potansiyellerinden aldıkları ilhamla maker hareketini tasarladıklarından, bu hareketi Anadolu geneline yaymak üzere uygulamaya aldıkları Minik Maker’lar İş Başında projesinin 2019 yılındaki ilk etabının tamamlandığından bahsedildi.

TEB İlkokul Çocuklarına Eğitimler Veriyor

Türk Ekonomi Bankası’nın minik Maker’lar İş Başında adlı projesinin 2019 yılındaki ilk etabında Anadolu genelinde 10 şehre ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretlerde devlet okullarına gidildi ve 8 – 12 yaş arasındaki ilkokul öğrencilerine maker eğitimleri verildi. Proje “Bugünün Maker Çocukları, Yarının Girişimcileri” sloganıyla başlatıldı. 2 yıl önce başlatılan projenin ilk dönemindeki ilk etabında 551 çocuğa maker eğitimi verildi. Bu eğitimler kapsamında 21. Yüzyılın temel becerileri olarak sıralanan yenilikçilik ve girişimcilik – iletişim – eleştirel düşünme – işbirliği – bilgi işlemsel düşünme becerilerinin geliştirilmesinin yanında robotik kodlama da öğretildi.

TEB Çocuklara Hangi Dersleri Veriyor?

Minik Maker’lar İş Başında projesindeki eğitimlerde Temel Kodlama Yeterliliklerinin Kazandırılması, Ultrasonik Sensör Kullanımı, Dijital Oyun Tasarımı ve Geliştirme, Elektronik Boy Ölçüm Projesinin Tasarımı ve Geliştirilmesi, Mesafe Kontrollü Pervane Sistemi konularında dersler yer alıyor. TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz konuya dair yaptığı açıklamada Türk Ekonomi Bankası olarak inovasyona değer katan projeleri Türkiye ekonomisinin geleceği olarak gördüklerini söyledi.

Etiketler
Başa dön tuşu