TEB İstanbul Boğazı’ndaki Yelken Şölenine Sponsor Oldu!

TEB 22 yıldan bu yana İstanbul Boğazı’nda düzenlenen yat yarışlarının 2019 yılındaki sponsoru oldu.

Yat Yarışlarının 2019 Yılı Sponsoru TEB Oldu

TEB yani Türk Ekonomi Bankası; TAYK olarak kısaltılan Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ve MDK yani Moda Deniz Kulübü tarafından 22 yıldan bu yana organize edilen yat yarışlarına bu yıl sponsor oldu. Kabotaj Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yat yarışları 2019 yılında Türk Ekonomi Bankası’nın sponsorluğunda düzenleniyor. İstanbul Boğazı’nda yapılan yat yarışlarına katılan yelkenliler adeta bir görsel şölen sundu. 22 yıldır TAYK ve MDK tarafından düzenlenen yelkenli yarışları başladı.

Yat Yarışlarının İlk Etabı Düzenlendi

İki gün boyunca devam edecek olan yat yarışlarındaki ilk etap İstanbul Boğazı’nda Ortaköy – Küçüksu arasında oluşturulan parkurda gerçekleşti. Yarışa toplamda 49 adet yelkenli katıldı. Ortaköy’den yarışmaya başlayan yelkenliler Küçüksu’dan geri dönerek İstanbul Boğazı’nda muhteşem manzaralar oluşturdular. Boğaz’daki yalıların ve sarayların önünde, boğaz köprülerinin altından geçen yarışmacı yatlar renkli görüntüler sergiledi. TEB sponsorluğunda gerçekleştirilen yat yarışlarının ikinci etabı Moda – Caddebostan – Adalar arasında oluşturulan parkurda yapılacak.

TEB’in Spora ve Sanata Destekleri Devam Ediyor

Konuyla ilgili konuşan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türk Ekonomi Bankası Özel Bankacılık birimi olarak yürüttükleri finansal faaliyetlerin yanında sanat ve spor gibi birçok alanda da büyük kurumlarla işbirlikleri yaparak destek sağladıklarını söyledi. Gökhan Mendi, 2019 yılında Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından düzenlenen bütün etkinliklere sponsorluk desteği verdiklerini, TEB olarak 2012 yılından bu yana spora katkı sağlayan pek çok sponsorluk çalışmasının içinde yer aldıklarını da sözlerine ekledi.