TEB Mevdutaları Enflasyona Karşı Koruyan 2 Ürününü Hizmete Sundu!

TEB tarafından enflasyona endeksli olan ve TL birikimlerini koruma altına alan 2 yeni ürün hizmete sunuldu.

Türk Ekonomi Bankası’ndan Mevduatlara Enflasyon Koruması

TEB yani Türk Ekonomi Bankası tarafından Türk Lirası mevduat sahibi müşterilerini ilgilendiren 2 yeni ürün hizmete alındı. TEB’in enflasyona endeksli vadeli hesap ürünleriyle müşterilerin birikimlerine alternatif sunulmuş oldu. Türk Ekonomi Bankası enflasyona karşı korumalı Türk Lirası bazlı vadeli mevduat hesabı ve enflasyona endeksli Türk Lirası vadeli mevduat hesabı adlı ürünler tanıtıldı. TEB tarafından yeni mevduat hesabı ürünleri ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada geliştirdikleri ürünler ve hizmetlerle müşterilerini tasarruf yapmaya yönlendirirken, diğer yandan tasarruflarına üst seviyede getiri sağlamayı amaçladıkları bildirildi.

TEB Yeni Mevduat Hesaplarını Uygulamaya Aldı

TEB tarafından uygulamaya alınan yeni mevduat ürünleri Enflasyona Endeksli TL Vadeli Mevduat Hesabı ve Enflasyona Karşı Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı adlarıyla tanıtıldı.

Enflasyona Endeksli TL Vadeli Mevduat Hesabı

Enflasyona Endeksli TL Vadeli Mevduat Hesabı açtıran TEB müşterileri için hesap açılırken piyasa şartlarına uygun olarak sabit bir faiz oranı sunuluyor. Bu hesap 3 aydan uzun vadelerde açılabiliyor. Vade sonunda güncel enflasyon oranı ile taahhüt edilen faiz oranı karşılaştırılıyor ve yüksek orandan ödeme yapılıyor.

Enflasyona Karşı Korumalı TL Mevduat Hesabı

Diğer ürün olan Enflasyona Karşı Korumalı TL Mevduat Hesabı adlı üründe Türk Ekonomi Bankası müşterilerine vadenin başlangıcında bir faiz oranı sunulmuyor. 1 yıldan fazla vadeli hesaplarda stopaj kesintisi olmuyor. En az 1 yıl vadesi olan hesaplar için vadenin bitiminde güncel enflasyon oranına göre faiz ödemesi yapılıyor. Bu üründe 3 ayda bir faiz ödemesi ve 12 aylık faiz ödemesi gibi seçenekler de bulunuyor.