TEB Uluslararası Aile Günü’nde Tasarrufa Vurgu Yaptı!

TEB projelerinden Aile Akademisi’nde 15 Mayıs Uluslararası Aile Günü vesilesiyle tasarruf vurgusu yapıldı.

TEB Aile Akademisi 19 Milyon Kişiye Ulaştı

TEB yani Türk Ekonomi Bankası tarafından tasarlanan projelerden olan Aile Akademisi’nde 6 yıldan bu yana finansal okuryazarlık eğitimleri veriliyor. 15 Mayıs Uluslararası Aile Günü olmasından dolayı TEB Aile Akademisi’nde bu kez tasarruf konusuna değinildi. TEB tarafından konuya dair bir de açıklama yapıldı. Açıklamada 2012 yılından bu yana TEB Aile Akademisi bünyesinde Türkiye genelinde ortalama 19 milyon kişiye ulaşıldığı ve finansal okuryazarlık eğitimi verildiği, 15 Mayıs tarihinin Uluslararası Aile Günü olmasından dolayı bu eğitimlerde bu kez tasarruf konusunun ele alındığı bildirildi.

TEB Boğaziçi Üniversitesi ile İşbirliği Yapıyor

Türk Ekonomi Bankası tarafından TEB Aile Akademisi bünyesinde verilen eğitimler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Eğitimlerde finansal konuların yanı sıra ev ekonomisi konusu da yer alıyor. Eğitimlerdeki konuların tamamı en kolay ve en anlaşılır hale getirilerek anlatılıyor. Çocuklar için özel hale getirilen eğitimlerde bütçe planlama, para kavramı ve harçlık yönetimi konuları işleniyor. TEB “Ekonomi Ailede Başlar!” sloganı ile hayata geçirdiği bu projesi kapsamında 6 yıldan beri Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği yaparak Finansal Okuryazarlık ve Erişim Endeksi hazırlıyor.

Finansal Okuryazar Bir Yeni Nesil Hedefliyoruz

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi yaptığı açıklamada TEB Aile Akademisi’ndeki eğitimlerin 2012 yılında tasarrufa bireyler ve ülke ekonomisi bazındaki önemine dikkat çekmek amacıyla başlatıldığını, bu eğitimlerle sürdürülebilir ekonomiye önemli katkıların sağlandığını, birikim alışkanlığının tabana yayılarak yaygınlaşmasını sağlamanın yanı sıra finansal okuryazar bir yeni nesil yetişmesini de hedeflediklerini söyledi.

Kapalı