TEB Yeni Sendikasyon Kredisi İmzaladı

TEB sendikasyon kredisi için kolları sıvadı. 306 milyon avro ve 61.5 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi gerçekleştirilmesi için bu konuda kredi sözleşmesine imzasını attı. Türk Ekonomi Bankası, uluslararası bankalardan yaptığı anlaşma sonrasında 367 gün vadeli, 306 milyon avro ve 61.5 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi sağladığını açıkladı.

TEB tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamanın ardından, imzalanan sendikasyon kredisi anlaşmasına dair bazı ayrıntılar da yer verildi.

Yapılan açıklamada ‘Bankamız tarafından, uluslararası bankalarda 367 gün vadeli olmak şartı ile toplam 306 milyon avro ve 61.5 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlandı. Bu amaçla bir sözleşme imzalandı. Sendikasyon kredisinin, ihracat finansmanı olarak kullanılması planlanıyor. 367 gün vadeli olacak kredinin toplam maliyeti dolar için, Libor + yüzde 2.25 olarak belirlendi. Avro için ise Euribor + yüzde 2.10 olarak belirlenmiştir.’ İfadelerine yer verildi.

Kapalı