TEB’in Aktif Büyüklüğü Arttı!

Türk Ekonomi Bankası tarafından 2019 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Yılın üçüncü çeyreğinde açıklanan sonuçlara göre, Türkiye Ekonomi Bankası’nın aktiflik oranının yüzde 65 olduğu belirlendi. Bankanın müşterilere sağlamış olduğu en önemli desteklerden birisi olarak anılan krediler aktiflerin büyük bir kısmını oluşturuyor.

30 Eylül 2019 tarihinde açıklanan rakamlar çerçevesinde Türk Ekonomi Bankası, aktif toplamlarla yüzde 6 oranında gelişme gösterdi. Türk Ekonomi Bankası tarafından, ekonomiye ve müşterilere verilen destek ve güvenin bir işareti olarak görülen krediler, aktif büyüklüğün yüzde  65’lik kısmını oluşturuyor.

TEB KOBİ Bankacılığı 2020 Yılına Hazırlanıyor

TEB her yıl olduğu gibi risk yönetimi ve aktif kalitesine öncelik vermeye devam etti. 2019 yılı rakamlarına bakıldığı zaman toplam kredi miktarı 66.6 milyar liraya kadar ulaştı. Mevduat oranları da geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 3 oranında artış göstererek 66 milyar liraya yükseldi.

TEB uzun süredir ‘Danışman Banka’ anlayışını geliştirmişti. Hizmet ve sektörde ayrıcalıklı çalışmaları ile dikkat çeken banka, KOBİ Bankacılığı anlayışının yeniden güncellenmesini sağladı. KOBİ Bankacılığı anlayışını, dijital hizmet modeli ile harmanlayan banka müşteri memnuniyetini sağlarken, müşteri sayısını da artırmayı amaçlıyor. TEB KOBİ Bankacılığı, nakit yönetimi, finansal piyasa hizmetleri ve dış ticaret alanında verdiği hizmetleri, çeşitli eğitimlerle birlikte desteklemeyi de amaçlıyor. Bu noktada KOBİ Bankacılığına farklı bir soluk getirilmesi planlanıyor. Bu noktada Türk Ekonomi Bankası, ayrıcalıklı hizmetlerini 2020 yılı için hazırlayarak, farklı hizmetler sunmayı planlıyor.

Kapalı