a

TEKNOFEST Nefes Kesen Gösterilerle Devam Ediyor!

TEKNOFEST Nefes Kesen Gösterilerle Devam Ediyor!
0

BEĞENDİM

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST İstanbul’ katılarak önemli açıklamalar yaptı.

Gençler Bu Heyecana Şahit Oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Yeni Havalimanı’nda dün başlayan TEKNOFEST İstanbul’a katıldı. Mustafa Varan burada yaptığı açıklamada TEKNOFEST’T gördükleri bu heyecana gençlerin de şahit olduğunu, bu gençlerin ileriki dönemlerde çok önemli projelere imza atacaklarını, TEKNOFEST’in çok büyük bir etkinlik olduğunu, organizasyon kapsamında hem Sivil Toplum Kuruluşları’nın, hem özel sektörün, hem de devlet kurumlarının katkısı olduğunu söyledi.

TEKNOFEST İstanbul 23 Eylül’e Kadar Sürecek

T3 olarak kısaltılan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa organize ettiği, Anadolu Ajansı’nın da global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul yani Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali organizasyonu İstanbul Yeni Havalimanı’nda dün başladı. TEKNOFEST 23 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek. Organizasyonun resmi açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Valisi Vasip Şahin katıldı.

Milli Teknolojimiz Hak Ettiği Yerlere Gelecek

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar açılış töreninde bir konuşma yaparak TEKNOFEST’te büyük bir coşku yaşandığını, yaşanan bu coşku sayesinde Türkiye’nin uzay, havacılık alanlarında milli teknolojilerde hak ettiği yerlere önümüzdeki dönemlerde geleceğini, bazılarının astronot olma isteğiyle uzay aracı yapacağını, bazı insanların da pilot olmak isteyerek uçak yapacağını, kendi hava aracı teknolojilerimizde büyük ilerlemeler kaydedileceğini, TEKNOFEST’in esas amacının Türkiye’nin yerli teknoloji adımlarını gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Düzenlenen Gösteriler Nefes Kesti

TEKNOFEST kapsamında Türk Yıldızları tarafından 8 süpersonik savaş uçağı ile yapılan gösteri adeta nefesleri kesti. Festival’in ilk gününde Solo Türk de bir gösteri yaparak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olan F – 16 uçağının yeteneklerini, kullanımını, becerilerini sergiledi. TSK’ya bağlı olarak Hava Kuvvetleri, Havacılık Komutanlığı ve Özel Kuvvetler’in paraşüt tümleri de üç değişik gösteri ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Türkiye’de düzenlenen en büyük müsabakalarından olan Dünya Drone Şampiyonası, Hackatlon, Hackİstanbul, İHA – İKA, Robotik Fetih, Su Altı, İnsanlık Yararına Teknoloji, Yapay Zeka, Robotaksi başlıklı yarışmalardan Teknoloji Yarışmaları da düzenlendi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.