a

Temassız Ödemelerde Büyük Sıçrama!

Temassız Ödemelerde Büyük Sıçrama!
0

BEĞENDİM

Nakit ödeme ile kıyaslandığında kart şifresi ile gerçekleştirilen işlemler büyük bir kolaylık sağlamış olsa dahi temassız işlemlerin verdiği konfor özellikle teknolojiyle bütünleşen ülkelerde gün geçtikçe benimseniyor. 

Bahsi geçen durumun en önemli örneklerinden biri İngiltere’de meydana geldi. Fintech şirketlerinden olan Wordpay, bu senenin temmuz ayı verisini göz önünde bulundurarak mağaza içi işlemlerdeki temassız ödemelerin ilk defa yüzde 52’lik dilimde daha yaygın konuma geldiğini belirtti. 

Temassız Ödemelerde Büyük Sıçrayış

Şirket tarafından derlenen veriler üstünde gerçekleştirilen analizler, temassız ödeme işlemlerinin geçtiğimiz senenin haziran ayı ila bu senenin haziran ayı aralığında yüzde 30’luk bir sıçrama elde ettiğini gözler önüne serdi. Temassız işlemlerin bir anda popüler konuma gelmesinin nedeni olarak ise, işlem limitlerinin 30 pounda yükseltilmesi ve temassız ödeme kabul eden işletme sayısının artışı olarak gösterildi. 

Wordpay’e göre özellikle moda alanındaki perakende mağazaları, kar ve şifre girişleri ile gerçekleştirilen işlemlere kıyasla temassıza geçişte bayrak taşıyor.  Bunun yanı sıra bahis mağazalarında ve zincir mağazalarında da temassıza geçişin hız kazandığı ifade ediliyor.

Worldpay Kıdemli Başkan Vekili Steve Newton açıklamasında, temassız ödemelerin popülaritesinde görülen hızlı çıkışın daha büyük bir anlam taşıdığından bahsederek, olayın sadece öde ve geç formülü olmadığını, buradaki asıl meselenin alışveriş deneyimi içerisinde tüketicilerin hoşnut olmadığı sıra bekleme şeklindeki süreçlerin minimum düzeye indirilmesinin müşteriye kolaylık sağladığını bildirdi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.