a

THK Açıkladı! Türkkuşu T19 – A Göreve Hazır!

THK Açıkladı! Türkkuşu T19 – A Göreve Hazır!
0

BEĞENDİM

THK tarafından sınıfının en iyisi olan Türkkuşu T19 – A’nın tanıtımı TEKNOFEST İstanbul kapsamında gerçekleştirildi.

Türkkuşu T – 19 İHA’ya Dönüştürülebiliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bünyesinde bulunan ve hafif spor uçaklar grubunda en iyi olarak gösterilen Türkkuşu T19 – A, TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Fuarı’nda tanıtıldı. THK yetkilisi Bekir Hocaoğlu tarafından yapılan bilgilendirme açıklamasında Türk Hava Kurumu olarak önümüzdeki 5 yıla dair ihtiyaçları ile ilgili planlama yaptıklarını, Türkiye’nin 2 bin civarında uçağa ihtiyacı olacağını düşündüklerini, Türkkuşu T19 – A model uçağın gayet kolay bir şekilde insansız hava aracın dönüştürülebileceğini, Aselsan tarafından üretilen ekipmanların test dilmesi konusunda çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Türkkuşu’nun Tanıtımı TEKNOFEST’te Yapıldı

Türk Hava Kurumu, hafif spor uçaklar kategorisinde olan Türkkuşu ile Türkiye’de ve yurtdışındaki pazarlarda önemli yer edinmeyi planlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul organizasyonunda THK tarafından Türkkuşu T19 – A tanıtıldı. THK’nın standında en çok ilgi gören bu model uçak oldu. THK Üst Düzey Yöneticisi Bekir Hocaoğlu bazı açıklamalar yaptı. Hocaoğlu açıklamasında sportif amatör havacılık alanında dünya genelinde kullanılabilecek olan bir uçak modeli ürettiklerini söyledi.

Türkkuşu T19 – A Model Uçağın Özellikleri

Bekir Hocaoğlu açıklamasında ayrıca Türkkuşu T19 – A’nın dünya genelinde kendi sınıfının en iyisi olduğunu, 1.500 kilometre menzile sahip olduğunu, saatteki hızının 340 kilometreye ulaşabildiğini, iniş takımlarının katlanabildiğini, bu özelliğin uçağın hızını artırdığını, dünyada bu uçağın benzerinden üreten 16 farklı firma olduğunu, bu firmaların ürettikleri uçakların arasında en iyisinin THK’nın ürettiği Türkkuşu T19 – A olduğunu, uçağın inip kalkması için 120 metrelik piste ihtiyaç duyduğunu, bu pistlerin gelişimi ile uçağa gelecek taleplerin daha da artacağını, THK olarak gelecek 5 yılın ihtiyaçlarını planladıklarını, Türkiye’de 2 bin adet civarında uçağa ihtiyaç olduğunu belirlediklerini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.