a

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan TEKNOFEST’E Ziyaret!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan TEKNOFEST’E Ziyaret!
0

BEĞENDİM

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TEKNOFEST İstanbul’u ziyaret ederek festivali sahasını gezdi.

Bakan’a Selçuk Bayraktar Eşlik Etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali’ni ziyaret etti. Pekcan’a alanda Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar eşlik etti. Ticaret Bakanı, savunma sanayi ürünlerinin bulunduğu bölümde incelemelerde bulunup, bilgiler aldı. TEKNOFEST İstanbul etkinliğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve T3 Vakfı ortaklaşa düzenledi, Anadolu Ajansı da global iletişim ortağı olarak yer aldı. İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen festivalin bugün son günü…

Ruhsar Pekcan Aselsan Ürünlerini İnceledi

TEKNOFEST’e ziyaret gerçekleştiren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Baykar standına giderek İHA olarak bilinen insansız hava araçlarını inceleyerek kontrollerinin sağlandığı yer istasyonları ile ilgili bilgiler aldı. Pekcan, Baykar standında operatör koltuğuna oturdu. Ticaret Bakanı daha sonra Aselsan’ın standına geçti. Aselsan tarafından tasarlanan kokpiti, udu sistemlerini ve İhtar adlı anti – drone sistemine ilgi göstererek incelemeler yaptı.

Teknolojiye Desteklerimiz Devam Edecek

Ticaret Bakanı Pekcan, TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilen bir sunuma katılarak konuşma yaptı. Pekcan konuşmasında teknoloji ve teknoloji ile bağlantılı alanlardaki ürünlerin Türkiye ekonomisi açısından büyük öneme sahip olduğunu, gelecek dönemlerde de şimdi olduğu gibi teknoloji alanlarının ve bu alanda üretilen ürünlerinin devlet tarafından desteklenmesinin devam edeceğini söyledi. TEKNOFEST alanını detaylı bir şekilde gezen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan alanda kendisine ilgi gösteren çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi. Pekcan’a festivali ziyareti sırasında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar eşlik etti ve gerekli bilgileri verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.