TSKB 12 Bankadan 177 Milyon Dolar Kredi Sağladı!

TSKB tarafından 12 bankanın katılımıyla sağlanan sendikasyon kredisiyle 177 milyon dolar temin edildi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’ndan Kredi Anlaşması

TSKB kısa adıyla bilinen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından 12 değişik ülkenin katılımıyla sendikasyon kredisi sağlandı. TSKB toplamda 177 milyon dolar tutarındaki kredi anlaşmasını 9 Temmuz 2109 tarihinde imzaladı. Sendikasyon kredisi anlaşmasına imza atan yabancı bankaların Doha Bank – Arab Banking Corporation – ING AŞ. – ING NV – SMBC – Standart Chartered Bank – BNP Paribas – BKT – Intesa Sanpaolo – Raiffeisen Bank International AG olduğu bildirildi. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın sağladığı 177 milyon dolarlık sendikasyon kredisine Commerzbank koordinatörlük yaptı.

Sendikasyon Kredisinin Vadesi 367 Gün Oldu

TSKB sendikasyon kredisi anlaşmasında 12 yurtdışı bankasıyla anlaşma imzaladı. Sağlanan kredinin tutarı 177 milyon dolar olurken, vadesi de 367 gün olarak belirlendi. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından anlaşmaya dair yapılan açıklamada kredinin faiz oranlarının Euribor / Libor + yüzde 2 olduğu, yenileme oranının da yüzde 80 olduğu belirtildi. Açıklamada TSKB Genel Müdürü Suat İnce’nin görüşleri de yer aldı.

Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkılarımız Devam Edecek

TSKB Genel Müdürü Suat İnce açıklamasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası olarak 69 yıldır faaliyetlerine devam ettiklerini hatırlattı. Suat İnce, TSKB’nin ülke ekonomisine ve kalkınmanın sürdürülebilir olmasına sağladığı katkıların her geçen gün arttığını, stratejik önceliklerinin sürdürülebilir ekonomik kalkınma olduğunu, önceki yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da yurtdışı piyasalarında faaliyet gösteren 12 bankanın katılımıyla 177 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladıklarını, finansal kaynakları artırmaya önümüzdeki dönemlerde de devam edeceklerini de belirtti.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı