TSKB 14 Genç Kadın Müzisyene Yurtdışında Destek Verecek!

TSKB ile İKSV arasında işbirliği ile hayata geçirilen Yarının Kadın Yıldızları fonundan yararlanacaklar belirlendi.

Yarının Kadın Yıldızları Fonundan Yararlanacaklar Belirlendi

TSKB yani Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve İKSV yani İstanbul Müzik Festivali arasında bir süre önce bir işbirliği yapılarak Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu oluşturulmuştu. İşbirliğinin ikinci yılında bu fondan yararlanacak olan 14 üstün yetenekli genç kadının kimler olduğu belirlendi. Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası tarafından bir açıklama yapılarak bu konuda bilgilendirmede bulunuldu. Açıklamada fondan yararlanmaya hak kazanan 14 genç kadın müzisyenin şan, şeflik ve çalgı branşlarında yurtdışında kariyer yapmalarına destek sağlanacağı belirtildi.

TSKB’nin Sanata Katkıları 29 Yıldır Sürüyor

TSKB – İKSV işbirliğinde oluşturulan fondan yararlanacak olan genç kadın müzisyenler 25 Haziran 2019 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde Albert Long Hall’da duayen keman virtiözü Ayla Erduran’ın konuk sanatçı olarak bulunacağı Yarının Kadın Yıldızları konserinde dinleyicilerle bir araya gelecekler. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 1990 yılından bu yana İstanbul Müzik Festivali’ne destek veriyor. TSKB son 2 yıldır kadınların sosyal ve kültürel alanlarda daha çok yer alması adına bu destekleri sağlıyor. Bu projede TSKB Eğitim Destek Fonu Sponsoru olarak yer alıyor. Konser biletlerinden elde edilecek gelirler oluşturulan fona aktarılarak üstün yetenekli 14 genç kadın müzisyenin kariyerleri yurtdışında desteklenecek.

Kadın İstihdamında Büyük Sorumluluk Alıyoruz

TSKB Genel Müdürü Suat İnce yaptığı açıklamada Türkiye Sınai Kalkınma Bankası olarak ülkemizin hedeflerini kapsayıcı ve sürdürülebilir bir hale getirmek için çalışmalarına devam ettiklerini, kadının toplumda fırsat eşitliği sahibi olmasının ilerlemenin ön şartı olduğuna inandıklarını, kadın istihdamında aldıkları sorumlulukların oranının da büyük olduğunu söyledi.

Kapalı