TSKB Bakış Serisinin Yeni Raporu Yayınlandı!

TSKB Bakış adlı rapor serisinin Uygun Adım Geleceği: Ar – Ge İnovasyon çalışmasının detayları açıklandı.

Uygun Adım Geleceğe: Ar – Ge ve İnovasyon

TSKB kısa adıyla anılan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın TSKB Bakış adlı rapor serisinin sonuncu çalışması Uygun Adım Geleceğe: Ar – Ge ve İnovasyon çalışmasında Türkiye’nin orta gelir probleminden kurtulma çabalarında inovasyonun ve Ar – Ge’nin önemine vurgu yapıldı. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada TSKB Ekonomik Araştırmalar tarafından hazırlanmış olan TSKB Bakış rapor dizisinin Uygun Adım Geleceğe: Ar – Ge ve İnovasyon adlı çalışmayla devam ettiği bildirildi.

Bilgi Temelli Ekonomiler Küresel Rekabette Üstün

TSKB Bakış’ın son çalışmasına dair raporda son 30 yılda yaşanan gelişmelerin teknoloji ve bilgiyi ekonomik değerlerin yaratılmasında önemli bir parça haline getirdiğinden, bilgiye dayalı ekonomiler ortaya çıkartabilen ekonomilerin küresel rekabette üstünlüğü elde ettiklerinden bahsedildi. TSKB Ekonomik Araştırmalar tarafından kalkınma iktisadı, makroekonomi, sektörel dinamikler gibi konularda araştırmalar yapılarak kamuoyu aydınlatılıyor. Son araştırma Ar – Ge ve inovasyon konularında yapılarak ilgili konularda rapor hazırlandı. Raporda Türkiye’nin orta gelir tuzağından çıkarken sergilediği çabalara ve bu süreçte inovasyonun önemine dikkat çekildi.

Raporu TSKB Ekonomik Araştırmalar Ekonomisti Cem Avcıoğlu Hazırladı

TSKB Ekonomik Araştırmalar Ekonomisti Cem Avcıoğlu tarafından hazırlanan raporda Uygun Adım Geleceğe: Ar – Ge ve İnovasyon isimli raporda Ar – Ge faaliyetlerinin ekonomik büyümedeki performansın korunması ve geliştirilmesini isteyen ülkeler için önemli olduğuna vurgu yapılıyor. Raporda ayrıca bugün dünya sıralamasında Ar – Ge yoğunluğu göstergesinde ilk 10 sırada yer alan ülkelerle ilgili değerlendirmeler de yapılıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı