TSKB Kadın İstihdamı için Firmaları Ziyaret Edecek!

TSKB toplumda cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusunda farkındalığın artırılması için çalışıyor.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın Kadına Destekleri Sürüyor

TSKB olarak kısaltılan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve AFD olarak kısaltılan Fransız Kalkınma Ajansı arasındaki işbirliğinde Koton adlı firmaya destek verilecek. TSKB ve AFD’nin kadın istihdamı kredi programı dahilinde destek sağlanan Koton; Escarus ile yaptığı işbirliği ile hayata geçirilen yeni proje ile tedarik zincirinde toplumsal cinsiyet eşitliğinde farkındalığın artırılmasını amaçlıyor. TSKB – AFD – Escarus işbirliğinden doğan ve Koton’un tedarik zinciri için toplumsal cinsiyet eşitliği projesi olarak tasarlanan Koton Eşitiz adlı lansman yapıldı. Koton Paydaşları Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adlı proje düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

TSKB’den Türkiye’de Bir İlk

Koton Paydaşları Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adındaki projenin ilk aşamasında İstanbul – İzmir – Bursa – Niğde – Iğdır – Diyarbakır – Batman – Kırklareli gibi Türkiye’nin pek çok şehrinde faaliyet gösteren 16 adet tedarikçi firma ile beraber cinsiyet eşitliği konusuyla ilgili ortak çalışmalar yürütülecek. Projenin bu özelliği sayesinde Türkiye’de ilk olma unvanına sahip olduğu belirtildi. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından toplumdaki kadın algısının değiştirilmesi ve kadının çalışma hayatındaki yerinin artırılması konulu çalışmalara böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu. TSKB tarafından 3 yıldan beri AFD ile işbirliği yapılarak kadın istihdamına destek sağlanıyor.

TSKB – Escarus İşbirliği Başlıyor

Yeni projede TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı ve Escarus arasında işbirliği yapılarak bir yol haritası hazırlandı. Bu haritaya göre Türkiye’nin pek çok bölgesindeki firmalara ziyaretler gerçekleştirilecek, firmaların mevcut durumları ölçülerek kadın istihdamı ile ilgili aksiyon almaları sağlanacak. Bu çalışma 1 yıl sürecek. Çalışmanın sonunda katılımcı firmalara Escarus tarafından sertifika verilecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı