TSKB’nin Kurumsal Finansman Direktörlüğüne Yeni İsim!

TSKB’nin yeni Kurumsal Finansman Direktörü, Poyraz Koğacıoğlu oldu.

Poyraz Koğacıoğlu TSKB Kurumsal Finansman Direktörü Oldu

TSKB yani Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Kurumsal Finansman Direktörlüğü görevine Poyraz Koğacıoğlu getirildi. TSKB tarafından bu üst düzey görev değişikliği ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada TSKB Kurumsal Finansman Direktörlüğü görevini bundan böyle Poyraz Koğacıoğlı’nun yürüteceği bildirildi.

Poyraz Koğacıoğlu Kimdir?

Poyraz Koğacıoğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Uzay Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi aldı. Koç Üniversitesi’nde finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Koğacıoğlu yüksek lisans eğitimi aldığı dönemde bir yandan Bocconi Üniversitesi’nin finans bölümünde değişim programında öğrenci değişim programına katıldı.

2 Yıl Akademisyen Olarak Görev Yaptı

Poyraz Koğacıoğlu, 2002 – 2004 yıllarını kapsayan dönemde Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademisyenlik yaptı. Koğacıoğlu daha sonra kariyerini 2005 yılında başladığı Oyak Yatırım Hisse Senedi Araştırma Analisti olarak sürdürdü. 2006 yılında 3 Seas Cpital Partners adlı firmada Kıdemli Analist olarak çalıştı. 2007 yılında TAIB – PDF Kurumsal Finansman şirketinde uzman pozisyonunda görev aldı. Yine 2007 yılında Ak Yatırım’a geçerek kurumsal finansman ekibine dahil oldu. Bu şirkette Kıdemli Uzman olarak çalışan Poyraz Koğacıoğlu, 2010 yılında aynı şirkette müdürü yardımcısı oldu.

TSKB’de 13 Mayıs 2019’da Göreve Başladı

Poyraz Koğacıoğlu 2012 yılında Garanti Yatırım’ın kurumsal finansman departmanına geçti. 2015 yılından 2019 yılının şubat ayına kadar bu şirkette çalışan Koğacıoğlu M&A ve IPO alanlarında görev yaptı. 2019 yılında Şeker Gayrimenkul’e Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yaptı. 13 mayıs 2019 tarihinde de Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’na Kurumsal Finansman Direktörü olarak atandı.