Türk Eximbank Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı!

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım görevinden ayrıldı. Göreve vekaleten Enis Gültekin getirildi.

Adnan Yıldırım İstifa Ettiğini Açıkladı

Türk Eximbank’ın Genel Müdürü Adnan Yıldırım yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını bildirdi. Türk Eximbank’ta Genel Müdürlük görevini vekaleten Enis Gültekin yürütecek. Adnan Yıldırım tarafından yapılan Türk Eximbank’taki görevini bıraktığını bildirdiği açıklamada Banka’nın dönüşümlerine ve atılımlarına bundan sonraki dönemlerde de devam edeceği belirtildi. Yıldırım açıklamasında istifa kararının ardından çok sayıda ihracatçının kendisine ulaşarak iş yapma şeklinden dolayı teşekkürlerini bildirdiğini de ifade etti. Edinilen bilgilere göre Adnan Yıldırım’dan boşalan Türk Eximbank Genel Müdürlüğü koltuğuna vekaleten Enis Gültekin getirilecek.

İhracatçıların Türk Eximbank’a Bakış Açısı Değişti

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım görevinden istifa etti. İstifasını duyurduğu açıklamasında Türk Eximbank’ta görev yaptığı dönemde iş yapma tarzından dolayı kısa sürede büyük bir dönüşüme imza atıldığını, Türk Eximbank’ın destek verdiği ihracatçıların sayısının rakamsal olarak arttığını, diğer yandan KOBİ’lerin erişimini kolaylaştırdıklarını söyledi. Adnan Yıldırım, genç girişimciler ve kadın ihracatçılarla Türk Eximbank’ın iletişiminin geliştirildiğini, ihracatçıların Eximbank’a bakış açısının sevindirici olduğunu da belirtti.

Türk Eximbank’ın Dönüşüm Süreci Devam Edecek

İstifasını bildiren bir açıklama yapan Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın ihracatçıları her zaman bir elmanın diğer yarısı olarak gördüklerini, çok geniş imkanlar sunarak onların yanında olduklarını, sadece Türk Eximbank kredileri ile değil, sigorta ürünleri ve teminat ürünleri le de ihracatçıların desteklendiğini de söyledi. Türk Eximbank’ın bugün itibariyle 11.300 ihracatçı firma ile çalıştığını ifade eden Yıldırım, göreve başladığında 33 milyar lira olan ihracatçılara sağlanan finansal desteğin bugün 44 milyar liraya kadar çıktığını belirtti. Banka’nın dönüşüm ve atılım süreçlerinin bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ilave etti.

Kapalı