Türk Eximbank Yeni Bir Sendikasyon Kredisi İmzalıyor!

Türk Eximbank, Mitsubishi UFJ’nin koordine ettiği yeni bir sendikasyon kredisinde imzaları atacak.

Adnan Yıldırım Sosyal Medyadan Duyurdu

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım sosyal medya hesabı aracılığıyla bir bilgi paylaşımında bulundu. Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın MUFG olarak kısaltılan Mitsubishi UFJ tarafından koordine edilen sendikasyon kredisinde imzaların atılması ve kurumsal yatırımcılarla görüşmek amacıyla İngiltere’nin başkenti Londra’da olduklarını yazdı. Eximbank Genel Müdürü Yıldırım, yabancı yatırımcıların Türkiye ekonomisine inancının yüksek olduğunu yarın bir defa daha göreceklerini de bildirdi. Adnan Yıldırım’ın bu paylaşımından Türk Eximbank’ın yarın Londra’da yeni bir sendikasyon kredisine imza atacağı öğrenildi.

Türk Eximbank Ülke Ekonomisine Katkılarını Sürdürüyor

Türk Eximbank’ın yurtdışından sağladığı kaynaklar çeşitlenmeye ve giderek artmaya devam ediyor. Yurtdışından sağladığı kaynakları Türkiye’de ihracatçı firmalara kredi şeklinde kullanıma sunan Eximbank, Türkiye ekonomisine desteklerini ve ihracatın artmasına sağladığı katkıları artırıyor. Banka geçen hafta Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen İslam Kalınma Bankası toplantıların katıldı. Türk Eximbank’ın katıldığı toplantılarda yapılan görüşmelerde işbirliklerinin çeşitlendirilmesi konuşuldu. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Fas’ta İslam Kalkınma Bankası Başkanı ile bir araya geldi.

Afrika Eximbank Yetkilileri ile Görüşüldü

Adnan Yıldırım, İKB üyeleri ile yaptığı toplantılarda Türkiye’ye sağlanan döviz kazandırıcı işlemlerin artması için girişimcilerin desteklenmesi için talepte bulundu. Genel Müdür Yıldırım, proje finansmanı, özel sektörün ve sigortacılık sektörünün finansmanı, ticaretin finansmanı ve yeni işbirliklerinin yapılması için görüştü. Geçen hafta bu konuda bir açıklama yapan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Afrika Eximbank yetkilileri ile de görüştüğünü, bu ülkelerde iş yapan müteahhit ve ihracatçılara katkı sağlamak adına sendikasyon kredisi çalışmalarının başladığına işaret etmişti.