Türk Eximbank’ta Enis Gültekin Dönemi Başladı!

Türk Eximbank Genel Müdürlüğü görevine vekaleten Enis Gültekin atandı.

Türk Eximbank Genel Müdürü İlk Açıklamasını Yaptı

Türk Eximbank Genel Müdürü olarak 2016 yılının kasım ayından beri Adnan Yıldırım yürütüyordu. Yıldırım’ın görevden ayrıldığını açıklamasından sonra aynı göreve Enis Gültekin vekaleten getirildi. Daha önceki dönemde Türk Eximbank Pazarlama Genel Müdürü Yardımcısı olarak görevde bulunan Enis Gültekin, Genel Müdürlük görevine 13 Mayıs 2019 tarihinde başladı. Enis Gültekin vekaleten göreve getirilmesinin ardından ilk açıklamasını yaptı. Gültekin, 2018 yılının sonu itibariyle Türk Eximbank’ın yurtiçi piyasalara 44 milyar liraya erişen finansal destek sağladığını, Türkiye’nin ihracatının da yüzde 26’lık bölümünü üstlendiğini hatırlattı.

Enis Gültekin 13 Mayıs 2019’da Göreve Başladı

Türk Eximbank’ta 13 Mayıs 2019 tarihinden itibaren vekaleten Genel Müdürlük yapmaya başlayan Enis Gültekin ilk değerlendirmesinde 22 farklı şehirde 11.400’den fazla ihracatçıyla çalışan Türk Eximbank’ın yaptığı atılımların ve dönüşümlerin bundan sonraki dönemde de devam edeceğini söyledi. Enis Gültekin, Türk Eximbank’ta Genel Müdürlük görevini vekaleten yürütüyor.

Enis Gültekin Kimdir?

Enis Gültekin 1976 yılında Kars’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Maliye Bölümü’nü bitirdi. Amerika’da Illinois Üniversitesi’nde finans dalında yüksek lisans yapan Enis Gültekin, iş yaşamına 1998 yılında girdi ve Türk Eximbank bünyesinde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı.

Enis Gültekin 1999 yılında Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’nda görev yaptı. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nda Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’na atandı. Bu görevden sonra Bankalar Yeminli Başmurakıp olarak görev yapmaya başladı. 17 Aralık 2013 tarihinde Türk Eximbank Genel Müdürü oldu.

Kapalı