Türk Eximbank’tan İhracatçılara 11 Yeni Ürün Daha!

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Ege İhracatçılar Birliği’nde, bankanın hedeflerinden ve yeni ürünlerinden bahsetti.

Eximbank 4 Yeni Ürününü İhracatçılara Sundu

EİB olarak kısaltılan Ege İhracatçılar Birliği’nde konuşan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türkiye’nin ihracat hedeflerine katkıda bulunmak adına 11 yeni ürünü daha 2019 yılında hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Adnan Yıldırım bu 11 üründen 4 tanesinin şu ana kadar devreye alındığını, geri kalanların da bu yılın eylül ayına kadar sunulmasının planlandığını belirtti. Yıldırım, Eximbank tarafından ihracatçılara sunulan yeniliklerin yanı sıra sağlanan avantajlardan da bahsetti. İhracatçıların özellikle teminat ihtiyaçlarına çözüm olacak finansal ürünler üzerine çalıştıklarını, yurtdışındaki faaliyetlerinde yanlarında olmaya devam ettiklerini de söyledi.

Sigortayı Ana Teminat Unsuru Yaptık

Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım, 2019 yılı için teminatı ve garantiyi devreye aldıklarını, Türkiye’deki ve dünyadaki ihracatçılarımıza ihtiyaçları olan teminat mektubunu vermeye başlayacaklarını, Eximbank’ın kuruluş amacının Türk ihracatçısına yönelik üç görevi yerine getirmek olduğunu ifade etti. Adnan Yıldırım bu görevlerden ilkinin kredi sağlamak, ikincisinin sigorta ve diğerinin de garanti olduğuna dikkat çekti. Bu zamana kadar sağladıkları kredilerde ve sigorta ürünlerinde belli bir noktaya geldiklerin, ancak garantide henüz istedikleri seviyede olmadıklarını, 2019 yılında ağırlıklı olarak teminat ve garanti ürünlerine ağırlık verdiklerini sözlerine ekledi. Eximbank Genel Müdürü, bu yıl içinde mevcut kredi programlarının ve sigorta programlarının çok daha etkili olacağını, sigortayı an teminat unsuru haline getirdiklerini, bu ürünlerin yanında teminat ve garanti ürünlerinin de hayata geçirileceğini de bildirdi.