a

Türk Eximbank’tan Üst Üste Büyük Başarı

Türk Eximbank’tan Üst Üste Büyük Başarı
0

BEĞENDİM

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 2016 yılından sonra 2017 yılında da yılın bürokratı seçildi.

İzmirli bürokrat Adnan Yıldırım, Turco Vision 2016 organizasyonunda turcomoney tarafından Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar Ödülü’ne layık görüldü. Yıldırım’a bu yıl ise; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Yılın Bürokratı Ödülü” verildi.

2016 yılı Ekim ayında Eximbank Genel Müdürlüğü’ne geldiğinde Türkiye ihracatının yüzde 22.9’unu finanse eden Eximbank’ı bir yılda Türkiye ihracatının yüzde 26’sını finanse eden görünüme kavuşturan Yıldırım, 2017 yılının ilk on ayında 20,4 milyar doları kredi, 12 milyar doların üzerinde de sigorta desteği olmak üzere toplam desteğini yıllık bazda 32,5 milyar dolara yükseltti.

Türk Eximbank, Adnan Yıldırım’ın Genel Müdürlüğü döneminde toplam müşteri sayısı ekim sonunda, yıllık bazda yüzde 15 artarak, 8.789’a ulaştırdı. Daha fazla ihracatçıya ulaşılması amacıyla banka şube sayısını da arttıran Eximbank 2017 yılında toplamda 11 ilde şubeleşmesini tamamlarken, 20 büyük ilde ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde irtibat büroları açarak ihracatçılara ulaşır konuma geldi.

Ünlütürk; “Başarılı Hizmetlerin Takdir Edilmesi Mutluluk Verici”

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın, Maliye Bakanlığı’nda Daire Başkanı, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Eximbank Genel Müdürü olarak ihracat dünyasına bir ömür başarıyla hizmet verdiğini dile getiren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Yıldırım’ın yaptığı hizmetlerin takdir görmesinin mutluluk verici olduğunu kaydetti.

Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın İzmir’de görev yaptığı dönemde yürüttüğü çalışmalar sonrasında EİB’nin, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Ege Bölge Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü ile ihracatçıların sorunlarının çözümü için periyodik toplantılarda bir araya geldiğine işaret eden Ünlütürk, “Egeli ihracatçıların KDV iadelerinde yaşadığı sorunlar başta olmak üzere Kamu kurumları ile sorunlarımızın çözümünde Sayın Adnan Yıldırım çok güzel bir köprü görevi yürüttü. Bugün ise; Türkiye geneli ihracatçılarımız finansman ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan Türk Eximbank’ta başarılı çalışmalar yürütüyor. Kendisine emekleri için ihracat dünyası olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.