Türk Ticaret Bankası’nın Satın Alınması Askıya Alındı!

Türk Ticaret Bankası’nı satın alacak olan Marka Yatırım Holding süreci askıya aldığını duyurdu.

Marka Yatırım Holding Sürecin Durduğunu Bildirdi

Marka Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada Türk Ticaret Bankası’nın satın alınması ile ilgili sürecin askıya alındığı bildirildi. Marka Yatırım Holding tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Türk Ticaret Bankası’nın satın alınması hakkında bir süredir görüşmelerin devam ettiği, ancak şu an itibariyle bu sürece ara verildiği, hedeflere ulaşılması halinde görüşmelerin yeniden başlayacağı bildirildi. Marka Yatırım Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada satın alma sürecinin durdurulmasında Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanmaların da etkili olduğunu belirtti.

Hedeflere Ulaşınca Yeniden Görüşülecek

Marka Yatırım Holding, Türk Ticaret Bankası’nı satın alma sürecine bir süreliğine ara verdi. Şartlar ve hedefler uygun hale getirildiğinde sürecin yeniden başlayacağı söylendi. Şirketin yaşadığı süreçler de askıya alınmanın bir diğer nedeni olarak gösterildi. Marka Yatırım Holding, KAP’a bilgilendirmesinde planladıkları hedeflere ulaşılmasının ardından Türk Ticaret Bankası’nı satın almak üzere yeniden görüşmelerin başlayacağını ifade etti.

Şirketin Hisseleri Düşüşe Geçti

Türk Ticaret Bankası satın alma sürecinin askıya alındığı açıklamanın yapılmasından sonra Marka Yatırım Holding’in Borsa İstanbul’daki hisselerinde düşüşler gözlemlendi. Şirketin hisseleri dün öğlen saatlerinde yüzde 1.49 oranında kayıp yaşadı. Marka Yatırım Holding hisseleri aynı saatlerde 0.66 liradan satıldı. Şirket tarafından Banka’nın satın alma sürecinin bir süreliğine askıya alındığı, gereken hedeflerin ve şartların uygun olması halinde satın alma görüşmelerine tekrardan başlanacağı KAP’a bildirildi.

Etiketler
Başa dön tuşu