Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Rezervleri Açıklandı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinin azaldığı öğrenildi.

Merkez Bankası’nın Toplam Rezervleri Geriledi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından rezervlerle ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Merkez Bankası’nın haftalık olarak paylaştığı verilerden geçtiğimiz hafta toplam rezervlerde düşüş olduğu öğrenildi. TCMB’nin brüt döviz rezervleri de geçen hafta geriledi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayınlanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri toplam rezervlerin geçen hafta 96 milyar 397 milyon dolara gerilediğini ortaya koydu. Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinde 28 Haziran 2019 tarihi ile biten haftada 613 milyon dolarlık azalma kaydedildi.

TCMB’nin Brüt Döviz Rezervlerinde Azalma Oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın toplam rezervlerinde 28 Haziran haftasında 613 milyon dolarlık düşüş oldu ve rezervlerin 96 milyar 397 milyon dolara indiği öğrenildi. Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri de geçen hafta düştü. Brüt döviz rezervleri 681 milyon dolar azaldı ce 73 milyar 544 milyon dolar olarak kayıtlarda yerini aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri bir önceki hafta olan 21 Haziran 2019 tarihi ile biten haftada 74 milyar 225 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Merkez Bankası’nın Altın Rezervleri Artış Kaydetti

28 Haziran 2019’un son gün olduğu haftada Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın altın rezervleri arttı. TCMB’nin altın rezervleri geçen hafta 68 milyon dolar artış kaydederek 22 milyar 853 milyon dolara yükseldi. Merkez Bankası’nın altın rezervleri 21 Haziran ile biten haftada 22 milyar 785 milyon dolar olarak açıklanmıştı. TCMB tarafından açıklanan haftalık bilgilerden Merkez Bankası’nın toplam ve brüt döviz rezervlerinin düşerken altın rezervlerinde artış olduğu öğrenildi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı