Türkiye Emlak Bankası İzmit’e Şube Açtı

Türkiye Emlak Bankası uzun bir aranın ardından yeniden faaliyetlerine başladı. Emlak Bankası ilk olarak Atatürk’ün talimatı ile 3 Haziran 1926 tarihinde kurulmuştu. 20 milyon liralık sermaye bedeli ile kurulan banka, ilk aşamada ülkelerin farklı şehirlerinde konut yapımına imza atmıştı.

1953 yılında Türkiye Emlak Bankası’nın sermayesi 300 milyon liraya kadar yükseldi. Sadece kendi yaptığı inşaatlara değil devlet binalarının inşaatlarına da imzasını attı. Yıllar içerisinde Emlak Bankası konut, dış ticaret ve denizcilik sektörlerinde başarısını kanıtladı.

2001 yılında Resmi Gazete’de yayınlanan bir karar neticesinde bankacılık faaliyetlerinin 3 Temmuz tarihinden itibaren sonlandırılmasına karar verilmişti. Aradan geçen yıllar sonrasında Türkiye Emlak Bankası yeniden döndü. Bankanın misyonu içerisinde sanayi, turizm, inşaat gibi pek çok alanda sektöre destek verilmesi yer alıyor. 2019 yılının sonunda banka yeni açacağı şubeleri ile 15 şubeye ve 250 personele kadar ulaşmayı planlıyor.

Emlak Bankası İzmit’te Yeni Şubesini Açtı

Büyüme hedeflerini gerçekleştirmeye devam eden Türkiye Emlak Bankası İzmit’in en işlek caddelerinden birisi olan Yürüyüş Yolu üzerinde yeni şubesini açtı. En son 17 Ağustos 1999 depremi öncesinde İzmit Kemalpaşa Mahallesi üzerinde hizmet veren bankanın, yapılan yeni güncellemelerin ardından yine aynı mahallede yeni şubesini açması dikkat çekti. Bundan sonraki süreçte bankanın şube sayısını ve personel sayısını hız kesmeden artırması bekleniyor.