Türkiye Emlak Katılım Bankası Aylık Kar Payı Oranlarını Açıkladı!

Türkiye Emlak Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada aylık brüt kar payı oranları bildirildi.

Emlak Bank’tan Yıllık Yüzde 18.02 Kar Payı

21 Mart 2019 tarihinde bankacılık alanında faaliyetlerine başlayan ve Emlak Bank kısa adıyla anılan Türkiye Emlak Katılım Bankası aylık brüt kar payı oranlarını açıkladı. Emlak Bank’ın faaliyetlerine başladığı ilk aydaki kar payı oranının yıllık bazda brüt yüzde 18.02 olduğu öğrenildi. Türkiye Emlak Katılım Bankası tarafından bu konuda bir açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. Devlet tarafından tasarlanan 100 Günlük İcraat Programı kapsamındaki kararlardan sonra faaliyetlerine başlayan Türkiye Emlak Katılım Bankası, 4 ay gibi bir süreçte yürütülen yoğun çalışmalardan sonra kuruldu.

2019 Yılında 15 Şubeye Ulaşılacak

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın faaliyete geçirilmesi için gerekli izinlerin alınması amacıyla 2019 yılının şubat ayında BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan faaliyet izni alındı. Emlak Bank’ın aylık kar payı oranlarını bildirdiği açıklamasında bu bilgiler de yer aldı. Banka, Türkiye’de bankacılık faaliyeti yürüten altıncı katılım bankası oldu. Açılışı 21 Mart 2019’da gerçekleşen Emlak Bank, ilk ayında yıllık brüt 18.02 kar payı dağıtacağını açıkladı. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın 2019 yılının sonuna kadar Türkiye genelinde 15 adet şube açması planlanıyor.

Katılım Bankacılığına Yeni Ürünler Kazandırılacak

Emlak Bank tarafından yapılan açıklamada inşaat sektörü öncelikli olmak üzere istihdama ve ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamak amacıyla stratejik önem taşıyan pek çok sektöre çeşitli finansman modelleri sunulacağı, ayrıca katılım bankacılığı alanına yen ürün ve yeni hizmetlerin kazandırılmasının planlandığı, bu sayede bankacılık sektörünün büyümesine de destek verilmiş olacağı ifade edildi.