Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın İlk Kredi Notu Belirlendi!

Küresel kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın ilk kredi notunu belirledi.

Emlak Bank’ın Kredi Notu Açıklandı  

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kredi notu küresel olarak ilk defa belirlendi. Fitch Ratings adlı küresel kredi derecelendirmeleri yapan kuruluş Emlak Bank’ın kredi notunu B + olarak belirledi. Fitch Ratings tarafından yeniden açılışından bu yana ilk defa değerlendirmeye alınan Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın uzun vadedeki yabancı para türünden kredi notunun B + olduğu kuruluş tarafından yapılan bir açıklamayla bildirildi. Açıklamada notun belirlenmesine etki eden faktörlerden de bahsedildi. Böylece Emlak Bank’ın kredi notu küresel piyasalardan kullanacağı krediler için ilk kez belirlenmiş oldu.

Emlak Bank Fitch Ratings’ten İlk Notunu Aldı

Fitch Ratings’in ilk defa değerlendirmeye aldığı Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın küresel kredi notu Uzun Vadeli Yabancı Para türünden krediler için B + olarak açıklandı. Emlak Bank tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. Açıklamada Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın 2019 yılının ilk altı ayında 4.6 milyar liralık aktif büyüklüğe ulaştığı belirtildi. Emlak Bank bu performansıyla uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten ilk notunu almış oldu.

Türkiye Emlak Katılım Bankası’ndan Büyük Başarı

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın açıklamasında 93 yıla dayanan köklü tarihinden aldıkları güçle hizmet vermeye devam ettikleri, faaliyetlerine başladıktan sonra geçen üç aylık süreçte elde ettikleri pozitif finansal tablo ile piyasalara destek verdikleri, kurulmasının üzerinden henüz dört ay geçmiş olmasına rağmen Fitch Ratings adlı kuruluştan ilk küresel kredi notunu almış olmalarının büyük başarı olduğu belirtildi.