Türkiye Finans Katılım Bankası 445 Milyon Lira Net Kar Elde Etti!

Türkiye Finans Katılım Bankası 2018 yılının genelinde 445 milyon liralık net kar sağladığını açıkladı.

Türkiye Finans’ın Net Karında Yıllık Yüzde 18 Artış Oldu

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından 2018 yılının başından sonuna kadar elde edilen finansal tabloya dair sonuçlar açıklandı. Açıklanan sonuçlardan Banka’nın geçen yıl 445 milyon lira net kar sağladığı öğrenildi. Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye Finans’ın yıllık net dönem karında görülen artışın 2017 yılının geneline göre yüzde 18 artış gösterdiği ve Banka’nın net karının 445 milyon liraya ulaştığı bildirildi. Açıklamada Türkiye Finans Katılım Bankası Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat da görüş bildirdi.

Türkiye Finans Şube Sayısı 306 Oldu

Türkiye Finans haber olarak bildirilen finansal tablo sonuçlarına göre Banka’nın aktiflerinin toplamı 2018 yılında, 2017 yılına göre yüzde 20 oranında arttı ve 47 milyar lira oldu. Türkiye Finans’ın cari hesaplarındaki artış bir yıllık dönemde yüzde 40 yükseldi ve 10 milyar liralık değere erişti. Türkiye Finans müşteri beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler sunmaya devam ederken şube sayısını da 2018 yılında artırdı. Geçen yıl Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerinin sayısı açılan 20 yeni şubeyle birlikte Türkiye genelinde 306’ye çıktı. Banka tarafından 2018 yılı boyunca müşterilerine 30 milyar liralık fon sağlandı. Türkiye Finans’ın toplam fonu yüzde 22 arttı ve 27 milyar liraya yükseldi. Banka’nın öz kaynaklarının değeri yüzde 6 oranında artarak 4 milyar 323 milyon liraya kadar çıktı. Öz kaynaklarından sağladığı kar oranı yüzde 10.61, sermaye yeterlilik rasyosu da yüzde 16.62 olarak kaydedildi.

Türkiye Ekonomisine Katkılarımız Devam Edecek

Türkiye Finans Katılım Bankası Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat açıklamasında “Hayata Katılım Bankası1 stratejilerinin geçen yıl hayata geçirildiğini, bu strateji doğrultusunda 2019 yılında da istikrarla büyümeye devam edeceklerini, Türkiye’nin ve Türkiye Finans’ın büyümesine katkılarının önümüzdeki dönemlerde de süreceğini söyledi.