Türkiye İş Bankası Borsa Şubesini Kapatma Kararı Aldı!

Türkiye İş Bankası tarafından alınan Borsa şubesini kapatarak Maslak şubesiyle birleştirme kararı alındı.

İş Bankası 2 Şubesini Birleştiriyor

Türkiye İş Bankası Borsa – İstanbul şubesini kapatıyor. Banka tarafından bu kararın alınmasına gerekçe olarak son zamanlarda şubelere gelerek hizmet almak isteyen müşterilerinin sayısının gittikçe azalmaya başlaması, İş Bankası müşterilerinin daha çok şube dışı kanallardan hizmet almaya yönelmiş olması gösterildi. Bu nedenlerden dolayı Borsa – İstanbul şubesini kapatma kararı alan Türkiye İş Bankası, bu şubeyi Maslak – İstanbul şubesi ile birleştirecek.

İş Bankası Yakın Mesafelerdeki Şubeleri Konsolide Edecek

Türkiye İş Bankası Borsa – İstanbul şubesinin kapatılması ile ilgili bir açıklama yaptı. İş Bankası tarafından bu konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede kararın alınma aşamasında büyük hassasiyet gösterildiği, özellikle yakın lokasyonlarda olan diğer bazı şubelerin konsolide edilebileceğinin düşünüldüğünü belirtti. Açıklamada ayrıca bütün bankacılık sektöründe olduğu gibi İş Bankası’nda da son zamanlarda şubelerden hizmet almak isteyen müşteri sayısında azalma görüldüğü, bunun nedeninin müşterilerin giderek şube dışı kanallara yönlenmesi olduğu söylendi. İş Bankası bu nedenle birbirine yakın mesafelerde olan şubelerin konsolide edilmesine karar verdi.

İş Bankası Müşterilerinin İşlemleri Aynı Şekilde Sürecek

İş Bankası’nın açıklamasında şubenin kapatılması ile ilgili kararın ilgili departmanlar tarafından büyük bir özenle değerlendirildiği, bunun sonucunda Borsa – İstanbul şubesinin kapatılarak İş Bankası Maslak şubesi ile birleştirilmesinin karara bağlandığı bildirildi. İş Bankası müşterileri Maslak – İstanbul şubesinden hizmet almaya devam edecekler. Şubeler arasındaki gerekli bütün devirlerin otomatik olarak yapılacağı, müşterilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek olmadığı, birleştirilen şubelerdeki müşteri hesaplarına yollanan EFT ve havalelerin hesaplara aktarılmasının aynı şekilde süreceği de belirtildi.