Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nin Şampiyonu Belli Oldu!

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nin birincisi Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü oldu.

Türkiye İş Bankası Kazananları Tebrik Etti

Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda düzenlenen Satranç Süper Ligi sona erdi. Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü şampiyon oldu. İş Bankası Satranç Süper Ligi’nin ikincisi Beşiktaş Jimnastik Kulübü, üçüncüsü Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği oldu. Türkiye İş Bankası tarafından sosyal medya hesapları aracılığıyla şampiyonaya katılan tüm sporculara teşekkür edilerek, satranç şampiyonasında dereceye giren katılımcılar açıklandı. İş Bankası ayrıca Avrupa Kulüpler Kupası’na katılarak satranç dalında yarışacak olan tüm sporculara başarılar dilediğini de belirtti.

Satranç Süper Ligi Konya’da Düzenlendi

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Konya – Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Şampiyonaya dünyaca ünlü satranç oyuncuları da katıldı. Turnuvanın sonunda Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü şampiyon oldu. Lig’de ikinciliği Beşiktaş Jimnastik Kulübü, üçüncülüğü ise Deniz Su Auamatch Satranç Gençlik Spor Kulübü Derneği elde etti. Organizasyon TSF olarak kısaltılan Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlendi. TSF Başkanı Gülkız Tülay kapanışta bir konuşma yaptı.

İş Bankası’na Katkılarından Dolayı Teşekkür Edildi

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay konuşmasında Türkiye İş Bankası’na katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini söyledi. Turnuva kapsamında son 2 haftada 128 takım ve 1.800 sporcunun satranç sporcusunun hamle yaptığını, unutulmayacak bir spor şöleni yaşadıklarını da belirtti. Selçuklu Kongre Merkezi’nin bu şölene eve sahipliği yaptığını, her yıl olduğu gibi 2019 yılında da kulüplerin temsilcilerinin bu organizasyonda buluştuğunu, görüşlerin ve düşüncelerin paylaşıldığını, satranç sporu adına düzenledikleri tüm turnuvaların ailelere yaraşır şekilde olmasına özen gösterdiklerini de ifade etti.