Türkiye İş Bankası Tarım Girişimcileri İçin Yarışma Düzenliyor!

Türkiye İş Bankası tarım sektörünün yeniden hareketlenmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması için 2Tarım girişimciliği Yarışması’ düzenlediğini açıkladı. Bu süreçte pek çok yeni tarım girişimcisi ödüllendirilecek. Hayata geçirilebilir görülen yeni girişimlerin hem sektör hem de ekonomi açısından değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Türkiye İş Bankası çalışmaları ile her daim tarım sektörünü desteklemeye devam ediyor. Banka cephesinden konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Girişimcileri harekete geçirecek açıklama sonrasında tarım ile ilgili projelerin detaylandırılması için başvuruların 1 Ekim 2019 tarihine kadar online şekilde yapılması gerekiyor.

Yarışma Ekonomiye Katkı Sağlayacak!

Yarışma için gerekli başvuruların tamamlanmasının ardından girişimcilerin projeleri değerlendirmeye alınacak. Sektörde yer edinmiş ve alanında uzman bir jüri ekibinden oluşması beklenen değerlendirme sürecinin ardından girişimciler seçilmeleri halinde İş Bankası tarafından desteklenen Workup Girişimcilik Programı’na girmeye hak kazanacaklar.

Türkiye İş Bankası girişimcileri uzun zamandır desteklemeye devam ediyor. 2017 yılından bu yana Kolektiff House bünyesinde girişimcilik programlarını sürdürürken, Türkiye ekonomisi için de pek çok değeri gündeme taşıyor. Özellikle iş modellerini desteklerken sürdürülebilir ve ölçülebilir olması en çok değer verdiği ayrıntılar arasında yer alıyor. Girişimcilerin fikirlerini desteklerken maddi desteklerden de kaçınmıyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek bu süreç içerisinde bazı açıklamalarda bulundu. Değerlendirmelerinde ‘Şimdiye kadar geçen süre içerisinde tarım sektöründe var olan yeni girişimcilerin hayata geçirilmesi için harekete geçtik. Ülkemizde tarım alanında var olan girişimcilere ihtiyacımız var. Girişimcilik sektörü ülkemizde henüz istediğimiz noktada olmadığı için böyle bir yarışma ile süreci hızlandırmak ve girişimci düşünceleri olan kişileri harekete geçirmek istedik. Bu yarışmanın ardından ülkemiz için önemli olan tarım sektörüne katkı sağlamayı başaracağımıza inanıyorum’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Kapalı